+380673870816 +380673870816

На Волині намагаються забезпечити житлом дітей-сиріт

Перебуваючи із робочою поїздкою на Волині, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко провів селекторну нараду з питань соціально-правового захисту дітей, яка відбулася у відеорежимі. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА.
    Юрій Павленко сказав, що Президент виокремив три головні завдання на 2012 рік щодо захисту прав дітей в державі. Зокрема, в першу чергу необхідно збільшити охоплення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання. Уповноважений акцентував на потребі оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку. Важливим аспектом також залишається охоплення дітей позашкільною освітою. На Волині, за його словами, цей показник за підсумками 2011 року зменшено на 0,3%. Уповноважений також наголосив на розвитку мережі дошкільних навчальних закладів. Акцент робиться на ясельних групах (від 1 до 3 років).
     Глава держави також зобов’язує стовідсотково забезпечити житлом дітей-сиріт. Зокрема, на контролі в Адміністрації Президента України – введення персоніфікованого обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, своєчасність (з 16-ти років) взяття дітей, зазначеної категорії на квартирний та соціальний облік; вчасність забезпечення (протягом місяці після досягнення 18 років дітей соціальним житлом та надання їм в подальшому благоустроєного жилого приміщення для постійного проживання.
    Окремо під час наради наголошено на впровадженні в Україні інклюзивної освіти. Спільне навчання дітей з особливими потребами зі здоровими дітьми, за словами Уповноваженого та дослідженнями науковців, вирішує одразу дві задачі: робить рівень знань та адаптацію у суспільстві інвалідів вищим, а суспільство – добрішими та відповідальнішим.
    У свою чергу, голова облдержадміністрації Борис Клімчук наголосив учасникам наради, що найважливіше в організації роботи із захисту дітей – міжсекторальна співпраця усіх дорослих в інтересах дитини. За підсумками селектору буде видано розпорядження голови облдержадміністрації, де будуть поставлені чіткі завдання керівникам районів та міст обласного значення для покращення соціально-правового захисту дітей в області.

Схожі статті