+380673870816 +380673870816

На Рівненській АЕС обговорили шляхи удосконалення радіаційного контролю

На майданчику Рівненської АЕС пройшла технічна нарада з питань реконструкції систем радіаційного контролю (СРК) атомних станцій України. Про це повідомила прес-служба Рівненської АЕС.
     У роботі наради взяли участь фахівці українських атомних станцій, представники підприємств-виробників устаткування, яке використовується для радіаційного контролю. Актуальність реконструкції систем радіаційного контролю безпосередньо пов'язана з підвищенням безпеки енергоблоків і обумовлена необхідністю проведення заходів щодо продовження термінів експлуатації (ПТЕ) енергоблоків АЕС. Гості відвідали проммайданчик РАЕС, ознайомилися з роботою встановленого обладнання безпосередньо на об'єктах. 
     Учасники наради відвідали комплекс автоматизованої системи радіаційної обстановки (АСКРО) РАЕС, впроваджений у 2004 році. Він здійснює моніторинг радіаційного стану 30-км зони Рівненської АЕС. Високу оцінку отримала АСКРО на конкурсі ПЕК як кращий природоохоронний об'єкт. Комплекс АСКРО унікальний за кількістю і точністю вимірюваних параметрів. Збір і передача даних здійснюється автоматично за допомогою спеціальних програмних засобів. Програмне забезпечення, що використовується, розроблене українською фірмою "ІНЕК", воно своєчасно модернізуєтся і удосконалюється. Учасники наради позитивно оцінили виконані цього року роботи і намітили перспективні завдання у сфері радіаційного контролю на наступний рік.

Схожі статті