+380673870816 +380673870816

На Рівненщину завітали школярі із усієї України, щоб продемонструвати знання Святого Письма

Українські діти читають і знають Біблію. Це вони довели на Всеукраїнській олімпіаді "Юні знавці Біблії", що вже вп’яте проходить у Національному університеті "Острозька академія". Більше двох сотень школярів із усіх куточків нашої держави завітали на Рівненщину, аби продемонструвати свої блискучі знання Святого Письма.

Дарині всього одинадцять, а вона вже встигла прочитати усю Біблію. Вона розповіла, що пізнати найдревнішу книгу їй допомагають уроки християнської етики. Раз на тиждень у школі дівчинка поринає у дивовижний світ притч і християнських вчень.

Дарина Кісляк, учениця 5 класу Люблинецької школи:

- Ми у школі вчимо християнську етику. І нас навчають, що потрібно читати. Мені подобається коли розказують про пророків та їхні історії.

Свої знання Божого слова ця дівчинка і ще дві сотні школярів з першого по одинадцятий класи демонстрували на Всеукраїнській олімпіаді "Юні знавці Біблії". Організатори розповіли, що кількість бажаючих взяти участь у такому конкурсі постійно зростає. Цьогоріч п’ять сотень школярів подали свої заявки для участі в олімпіаді, з них відібрали дві сотні найкращих, які вивчають у своїх навчальних закладах предмети духовно-морального спрямування. Ці уроки є надзвичайно важливими для формування порядного і самодостатнього суспільства, розповіли організатори. В Острозькій академії їх впровадженню усіляко сприяють і видавництвом підручників, і організацією таких олімпіад.

Василь Жуковський, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького, декан гуманітарного факультету НУ "Острозька академія":

- До речі, ми провели чотири соціологічні опитування в різний час і діти стверджують, що ці предмети найважливіші у навчальному плані. Тому предмети морально-духовного спрямування чи не єдині, які дійсно виховують громадян.

Ольга вивчає Біблію ще з першого класу. Для участі у змаганнях знавців Святого Письма, дівчина підготувала власний соціальний проект. Спрямований він на допомогу дітям-сиротам і складається з десяти кроків, які вона практично реалізувала в життя. Адже Біблія вчить допомагати своєму ближньому.

Ольга Іванова, учениця Кременецького ліцею ім. Уласа Самчука:

- Цей проект називається "Десять променів любові". Він спрямований на допомогу дітям-сиротам. Кожен етап ми виконували поступово і намагалися допомогти дітям Кременця. Вони всі потребують любові і тепла. Я спілкувалася з ними, проводила тренінги, ходила на прогулянки. Вони були задоволені. Я вважаю, що такі проекти повинні проводитися частіше.

Олімпіада триватиме два дні. За цей час діти не лише продемонструють свої знання Божого слова, а й вміння використовувати біблійні цінності в житті. Ще на дітей чекатимуть екскурсії, зустрічі з видатними дослідниками Біблії, дебати. Організатори сподіваються, що такі заходи не лише об’єднають молодь навколо вивчення Святого Письма, а й виховають в молодому поколінні морально-етичні якості - порядність, благочестивість, яких так бракує нашому сучасному суспільству.

Схожі статті