+380673870816 +380673870816

На Рівненщину повернулися дружинники

Громада на варті порядку - так позиціонують себе ті люди, які за власною ініціативою допомагають дільничим інспекторам міліції. Спільні з правоохоронцями виїзди на місце пригоди, складання протоколів, роль свідка чи понятого - так виглядають будні громадських помічників.
     В селі Яполонь Костопільського району, у так званому "будинку шерифа" мешкає і працює новий дільничий інспектор Віталій Мельник. Пан Віталій розповідає, що він один на сім сіл. Без допомоги громадського помічника, який до того ж раніше обіймав посаду дільничого цього села, йому було б складно. Громадський помічник Олександр Леонідович - вартовий порядку за покликанням. Навіть досягнувши пенсійного віку, залишається відданим своїй справі. В міліцейських колах ходить прислів'я: "На міліціонера не скаржаться лише тоді, коли він нічого не робить". Схоже, герої нашого сюжету спростували цей вислів. Адже жодної критики на їх адресу від перехожих не почули.
     На Рівненщині налічується 800 громадських помічників дільничих інспекторів, фінансування яких має здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів. Проте, на разі, через брак коштів, Яполонська сільська рада спромоглася допомогти лише мобільними телефонами. Як розповіли в управлінні громадської безпеки, якщо ж не зарплату, то певні заохочення громадським помічникам гарантовані чинним законодавством.
     Інститут громадських помічників на Рівненщині розпочав свою діяльність з 2008 року в Костопільскому та Сарненському районах у вигляді експерименту, який зарекомендував себе позитивно. Тепер дільничий інспектор Віталій Мельник разом зі своїм громадським помічником Олександром Баранником, пліч-о-пліч стежать за порядком у семи населених пунктах Костопільщини.

 


110512_Dilnichiy sferadesigner

Схожі статті