+380673870816 +380673870816

На Рівненщині запроваджують стовідсотковий контроль за продажем ялинок

В області, як і в усій Україні, новорічні дерева продаватимуть зі спеціальними чіпами. Рівненщина їх має 60 тисяч, прозвітували на нараді лісівники. Фахівці запевнили, що мікросхем більш ніж достатньо, адже торік лісгоспи Рівненщини продали 25 тисяч новорічних красунь. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
     Кожен ярлик має номер та всю інформацію про хвойне дерево: у якому лісгоспі вирощене, яка висота, якість і сорт. Він кріпиться до дерева таким чином, що зняти його без пошкодження неможливо. Ціна такого ноу-хау – 1 гривня і 34 копійки, тож новації не позначаться на вартості ялинок.
     Водночас чіпи будуть підтверджувати відповідність товару супровідним документам. Тож рейдові групи, які створили на Рівненщині відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Василя Берташа, зможуть легко перевірити законність придбання новорічних красунь. Такі заходи безпеки запобігатимуть несанкціонованим вирубкам лісових плантацій та забезпечать легальний продаж хвойних дерев.
     Лісівникам Рівненщини радять шукати великооптових покупців. На приклад, 400 новорічних красунь із Млинівського району вже продано в Севастополь. Кримчани заплатили за кожне дерево у середньому 52 гривні. Водночас очільник області доручив створити якомога більше торговельних точок вздовж автошляхів, біля лісництв і розсадників, на ринках всіх населених пунктів, щоб краяни могли без посередників купити легальне новорічне дерево.

Схожі статті