+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вирощування енергетичної верби набирає обертів

Вирощування енергетичної верби в Рівненській області набирає обертів. Окрім засаджених чотирьох гектарів землі у селі Шубків, саджанці цієї рослини незабаром з’являться ще у шести районах нашої області.

Минулого року на обласну програму з вирощування саджанців енергетичної верби з обласного бюджету виділили 153 тисячі гривень. Нині пагони цієї рослини у селі Шубків Рівненського району вже досягли двох метрів. Перші саджанці для промислових плантацій мали бути навесні 2013 року. Проте, інтенсивні технології з вирощування, дозволять зібрати перший врожай у 2012. За попередніми підрахунками, весною область матиме власний посадковий матеріал для 20-30 гектарів. 

Володимир Польовий, директор інституту сільського господарства Західного Полісся:

- Не дивлячись, що були засушливі умови, пагінці досягли 2 метрів. Це дає змогу забезпечити найближчим часом товаровиробників та вже взимку реалізувати посадкові матеріали для розмноження. 

Очільник області Василь Берташ дав доручення керманичам Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Костопільського, Рокитнівського та Сарненського районів, аби ті підшукали по 5 гектарів малородючих та заболочених земель, на яких вирощуватимуть енергетичні верби. Така ініціатива, за словами голови Рівненської облдержадміністрації, вирішить одразу дві проблеми.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- По-перше, є землі в області, які не використовуються. Це землі в Північних районах області, де високий рівень ґрунтових вод. По-друге, прийдеться менше завозити твердого палива з-за кордону.

За прогнозами фахівців, урожайність впродовж трьох років повинна сягти ста тонн. Собівартість одного гектару посадки в поліських районах становить не 14 тисяч гривень як передбачалося, а 20.

Анатолій Остапчук, голова Сарненської РДА:

 - На Поліссі ми цього добитися не можемо, у нас десь тільки на сьомий рік окупиться насадження енергетичних лоз. Є розбіжності, але якщо у загальному, то цей напрямок дуже правильний. 

Що ж стосується збору урожаю, то на це необхідні комбайни та жатка. Заступник голови Рівненської облради Олександр Чуприна запевнив, що все буде.

Олександр Чуприна, заступник голови Рівненської облради:

- Ми вже сьогодні шукаємо жатки. Вже є комбайни. Поки вона виросте, щоб її косити, то ми через 2 роки будемо мати жатку і один-два комбайни. У цьому проблем не буде.

Згідно із економічними підрахунками, витрати на розсадник та розмноження саджанців окупляться за три роки, а наступні 30 - власники плантацій рахуватимуть прибутки. Тож райони, які візьмуться за вирощування верби в 2012 році, вже у 2015 матимуть власне альтернативне паливо, а також продаватимуть посадковий матеріал іншим регіонам.

Схожі статті