+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у селах триває будівництво білощебеневих доріг

Нині на Рівненщині налічується близько 6 сотень білощебеневих доріг. Очільник областв Василь Берташ особисто відвідав острозький район, щоб переконатися у якості виконаних робіт. 

2011 рік на Рівненщині проголосили роком сільських доріг. Для впровадження цього проекту в реальність, спеціалісти вирішили використати білощебеневе покриття. Воно дешевше за асфальтне, а також якісне та довготривале. До кінця року у кожній сільській раді Рівненщини здадуть по дві-три білощебеневі дороги. 

В Острозькому районі налічується 36 вулиць із таким покриттям. Залишилася лише одна у селі Розваж. На нову дорогу чекають усією громадою. Селищний голова Ігор Юрчук розповів про технологію будування таких доріг.

Ігор Юрчук, сільський голова Розваж:

- У кар’єрах стоять дробильні машини. Вони дроблять камінь на щебінь. Потім щебінь переробляють на відсів. Спочатку вирізається корито, яке засипається пісочком. Потім кладуть більшу фракцію, на неї меншу фракцію. Все це розклинюють і посипають відсівом. Після кожної процедури проходять катком.

В Острозькому районі, задля здешевлення реалізації проекту, повністю використовують місцеву сировину.

Василь Дума, голова Острозької райдержадміністрації:

- Для того, щоб здешевити і зробити більшу кількість доріг,  ми в районі, за рахунок приватного бізнесу, відкрили кар’єр і зробили щебеневі заводи. Це значно здешевило наші дороги.

Євгенія Качуровська мешкає у селі Оженин Острозького району ще з 1967 року. Жінка розповіла, що дороги тут не було ніколи, а найбільше незручностей виникало під час дощової погоди. Адже уся вулиця перетворювалася на болото. Нині селянка не може натішитися новою дорогою.

Євгенія Качуровська, мешканка села Оженин:

- Мені дорога дуже подобається. Чого має не подобатися? Як щось добре зробили для людей, то й душа радіє. 

Керманич області Василь Берташ розповів, що у наступному році цей проект продовжать. У планах зробити не один десяток сільських вулиць. Мешканцям нададуть можливість самим обирати об’єкти. Зазвичай - це дороги до кладовищ, храмів та магазинів.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- В області були такі дороги, що покійника до кладовища не могли завезти. Ми цю програму будемо продовжувати. 

На виконання цієї програми Рівненщина витратила 37 мільйонів гривень із державного бюджету та більше 15 тисяч - з обласного.

Схожі статті