+380673870816 +380673870816

На Рівненщині «цифрових» тренерів навчали кібербезпеці

Фото пресслужби РОДА

Як вберегтися від шахраїв, здійснюючи онлайн-покупки чи продажі? Чому, користуючись інтернет-банкінгом, краще уникати загальнодоступних мереж   Wi-Fi? Чому варто бути обережними, викладаючи в соцмережі фото з відпочинку за кордоном з зазначенням локації? 

Ці та інші питання обговорили під час навчання  тренерів проєкту «Цифра в кишені». Вже невдовзі вони проводитимуть воркшопи із  користування онлайн-послугами для мешканців громад. Тим часом питання безпеки в інтернеті є дуже важливим. Тож наразі тренери глибше вивчили саме цю тему.  А консультували їх експерти відділу протидії кіберзлочинам в Рівненській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Повідомляє пресслужба РОДА.

Загалом на сьогодні випадки онлайн-шахрайств є доволі частими. Зловмисники, використовуючи різні способи і приводи, намагаються дізнатися, зокрема, платіжні реквізити, паролі-підтвердження різних операцій. Детальніше про це можна дізнатися за посиланням https://t.me/CyberpolUA. 

Тим часом, щоб уникнути неприємностей, користуючись онлайн-послугами, варто дотримуватися певних правил.  Власне, такої техніки безпеки мешканців  Володимирецької, Гощанської, Здолбунівської, Дубенської та Сарненської  громад навчатимуть тренери, які пройшли відповідну підготовку. Крім того, вони пояснюватимуть і показуватимуть людям, як не виходячи з дому, записатися до лікаря, оплатити рахунки за «комуналку», купити квитки, поспілкуватися з рідними завдяки сервісам відеотелефонії, отримати державні послуги через портал «Дія». Все це передбачає проєкт «Цифра в кишені».

«Це освітній проєкт, який має на меті полегшити життя мешканців територіальних громад. Адже сьогодні багато послуг, у тому числі державних, можна отримати онлайн. І важливо, щоб люди вміли це зробити, - пояснила заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. -  Загалом же проєкт складається з кількох етапів. Так, спочатку ми провели опитування серед мешканців щодо того, які ж «цифрові» теми для них є найактуальнішими. До речі, захист від інтернет-шахраїв люди визначили, як одне із найактуальніших питань. Зараз у нас завершується  підготовка тренерів. А після цього буде стартувати безкоштовне навчання у 5 пілотних громадах. Взяти у ньому участь зможуть всі бажаючі».

Схожі статті