+380673870816 +380673870816

На Рівненщині стартував міжнародний форум з агрологістики

У Рівному відбулося відкриття міжнародного форуму з агрологістики, який за своєю значимістю віднесли до розряду національних. Проект, спрямований відшукати шляхи для покращення аграрного бізнесу, об’єднав не лише представників владних структур, а й науковців, бізнесменів, фермерів, представників іноземних делегацій. Форум вилився у цілу низку заходів - брифінги, круглі столи, дебати, виставки.  

Кілька сотень науковців, фермерів, спеціалістів, аграріїв не лише з України, а й із цілого світу відвідали форум, аби поділитися своїм досвідом та обговорити нагальні проблеми української та рівненської агропромисловості. Агрологістика представляє собою цілу систему у вигляді ланцюга, що досліджує складну відстань між виробником аграрної продукції та її кінцевим споживачем.

Спеціалісти запевнили, що усі мешканці Рівненщини повністю забезпечені сільськогосподарською продукцією. Більше того, залишається надлишок. Як ним вдало розпорядитися та примножити – стало ключовим питанням та метою організації форуму.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- В області ми ініціювали дієві програми для підтримки сільського господарства. Це компенсація за вирощування елітного насіння, селекція тварин, пільгові кредити під 2 % на 5 років. 

Зі вступним словом під час урочистого відкриття виступив і заступник Міністра з аграрної політики та продовольства України Олександр Сень. Він зазначив, що Україна є одним із значних постачальників зерна. Цьогоріч намолотили 57 мільйонів тонн зернових. Такий показник є найбільшим. Проте, це ще не кінець.

Олександр Сень, заступник Міністра з аграрної політики та продовольства України:

- Ми будемо йти до більшого об’єму виробництва і як ціль - в 2016 році досягнути як мінімум 70, а то й 80 тонн зерна в Україні.

Спеціалісти іноземних делегацій радо поділилися досвідом з Україною. Вони розповіли, що в аграрній політиці проблем вистачає. Якщо говорити про сільське господарство, то на першому місті стоїть використання землі за призначенням. В Україні з її родючими чорноземами - це питання, ясна річ, стоїть гостро. Якщо ж говорити про саму продукцію, то ключові питання полягають у її своєчасній доставці, і в першу чергу, в якості товару.

Джон Міллнз, спеціаліст з розвитку сільськогосподарського виробництва (Великобританія):

- Найпершим і найефективнішим є інвестиції. Тому, якщо ви, до прикладу, хочете отримати свіже молоко, то воно повинно потрапити від фермера до споживача протягом 24 годин. Якщо ми взагалі говоримо про одержання свіжих продуктів, то щоб доставити їх до споживача потрібно дотримуватися методу інтегрованого ланцюга. Кожен з елементів такого ланцюга потребує фінансових затрат. 

Представники польського міжнародного університету, який займається дослідженням складної науки агрологістики у всіх сферах, запевнили, що під час виробництва, реалізації та збуту товару не слід забувати і про екологію.

Януш Павеска, ректор Міжнародного університету логістики і транспорту (Вроцлав):

- В агрлогістиці також важливо застосувати екологічно чисті логістичні елементи обробки земельних ділянок до того, як товар дійде на споживчу полицю. Це є початковий, важливий вплив на продукцію, яка буде реалізовуватися.

Форум триватиме два дні. За цей час його учасники встигнуть взяти участь у тематичних брифінгах, дебатах, виставках. Засідання ж круглих столів одночасно відбулося у шести приміщеннях. Доступ до обговорення матиме кожен зацікавлений, адже заходи транслюватимуть в режимі он-лайн.

 

Схожі статті