+380673870816 +380673870816

На Рівненщині сільської молоді, яка бажає пройти ЗНО більше, ніж міської

Менше двох місяців залишилося до початку зовнішнього незалежного оцінювання. У Рівненській області понад 38 тисяч абітурієнтів зареєструвалися для участі в ЗНО. Статистика також показує, що сільської молоді, яка бажає перевірити свої знання виявилося аж на тисячу більше, ніж міської. 

До процедури зовнішнього тестування цьогоріч планують залучити понад вісім тисяч педагогів, 500 медпрацівників та близько тисячі представників УМВС. Перший тест учасники складуть вже 15 травня з хімії, заключною стане біологія – 7 червня. Ті, хто захочуть перестрахуватися, а таких у рівненській області понад три тисячі, проходитимуть пробне тестування 24 та 31 березня. Відповідне запрошення на цю процедуру зареєстровані учасники повинні роздрукувати зі своєї персональної сторінки на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Ольга Янушевич, заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:

- Тридцять першого березня учасники зможуть пройти тестування з предметів, тривалість яких складає 150 хвилин і 24 березня є предмети, тривалість яких 180 хвилин. Це, наприклад, українська мова і фізика. Є предмети, тривалість яких 120 хвилин - це біологія та іноземні мови.

Абітурієнтам, які зареєструвалися для участі в ЗНО, рекомендованими листами на їх адресу надішлють спеціальний сертифікат з фото і голограмною номерною наліпкою. Особи, які не отримали такого запрошення, повинні терміново звернутися у своє поштове відділення і забрати відповідні документи, адже без них участь в тестуванні стане неможливою.

Ольга Янушевич, заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:

- Окремі листи повертаються до нас в регіональні центри з тої причини, що абітурієнта не застали вдома, повернули в поштове відділення. Там цей лист пролежав близько місяця і відповідно за ним ніхто не прийшов. І такий лист повертається до нас в регіональний центр як такий, що не знайшов адресата.

А от для учнів 10 класів, які бажають заздалегідь спробувати свої сили в ЗНО проводитиметься пробне он-лайн тестування. Реєстрація учасників триватиме з 12 березня до 12 квітня на сайті ЗНО. В Інтернеті спеціалісти перевірятимуть не лише тести, а й розгорнуті відповіді школярів.

Андрій Миляник, начальник методичного відділу Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти:

 - Ми підготували екзаменаторів, які вміють працювати в системі он-лайн-оцінювання. Є процедури, які мають можливість відскановану чи сфотографовану роботу направити нам. Ми ті роботи розподілимо між екзаменаторами і ті перевірять роботи.

Якщо учасник ЗНО через поважні причини, які підкріплені відповідним документом все ж не з’явився на тестування, для нього другим шансом стане додаткова сесія оцінювання. В такій повторній процедурі тестування також мають право брати участь ув’язнені та ті, хто навчаються у цей час за кордоном. Таких у Рівненській області дев’ять і це переважно ті, хто знаходяться в місцях позбавлення волі, свідчить статистика.

Що ж до прозорості та легітимності ЗНО, то представники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти закликають громадськість взяти участь у тестуванні в якості спостерігача. Це можуть бути особи, делеговані громадськими організаціями, батьківськими комітетами, засоби масової інформації. Потрібно лише пройти реєстрацію в українському або регіональному центрі оцінювання якості освіти.

Схожі статті