+380673870816 +380673870816

На Рівненщині розробляють проект реабілітації забруднених радіацією терирорій

За результатами цьогорічних лабораторних досліджень коров’ячого молока, взятого в селі Переброди, вміст радіоактивних речовин в деяких пробах перевищує норму у 2,5-3 рази. Негативні показники зростають після того, як худобу у весняно-літній період виганяють на випас. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради. 
     Ця проблема для населених пунктів Рівненського Полісся – не нова. Відсутність місць для випасання худоби зумовлена болотистою місцевістю. Населення змушене гнати худобу на випас за 6-10 кілометрів від села, або ж випасати її у прилеглих лісах. Проблема особливо загострилася після аварії на ЧАЕС – левова частка земель, так чи інакше придатних для випасання корів уражена радіацією. 
     На думку заступника голови обласної ради Олександра Чуприни, відновленням чорнобильських територій потрібно займатися комплексно і на загальнодержавному рівні. Так за ініціативи заступника голови обласної ради відділом координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування обласної ради розробляється проект щодо реабілітації депресивних радіоактивних забруднених територій в межах Перебродівської сільської ради Дубровицького району та Рокитнівської селищної ради Рокитнівського району, який передбачає і створення культурних пасовищ. Проект буде подано на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Схожі статті