+380673870816 +380673870816

На Рівненщині розробили програму відновлення меліоративної системи

З ініціативи голови облдержадміністрації Василя Берташа, фахівці підготували план відновлення та догляду за інженерною інфраструктурою меліоративних систем, переданих у комунальну власність місцевих громад. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Нині утримувати за гроші сільських і селищних бюджетів необхідно понад 12 тисяч кілометрів каналів, які здебільшого не функціонують через замулення та заростання чагарниками. У цілісній роботі інженерної інфраструктури меліоративних систем задіяні також 4 насосні станції, 9530 водопропускних споруд, майже 190 кілометрів дамб. Втім через брак фінансування більшість із них занедбані, а це знижує врожайність на заболочених ґрунтах. Це при тому, що третина сільгоспугідь краю – це колись осушені землі. 
    Василь Берташ акцентував, що передусім необхідно відновити ті системи, котрі розміщені або ж межують із землями, що обробляють селяни, а також агропідприємства Рівненщини. На це планують залучати гроші з обласного і місцевих бюджетів, а також із інших джерел. Програма догляду за інженерною інфраструктурою меліоративних систем, переданих у комунальну власність місцевих громад, розрахована на три роки. Скільки грошей із обласної казни спрямують на інфраструктуру цьогоріч, визначатимуть депутати обласної ради.

Схожі статті