+380673870816 +380673870816

На Рівненщині покращиться питна вода

Цього року на загальнодержавну програму "Питна вода" з держбюджету Кабмін виділив 400 мільйонів гривень. 

Наразі область чекає від районів свої проекти з покращення якості питної води, щоб вже найближчим часом захистити їх у Міністерстві та отримати дотації. На сьогодні таких проектів до обласної адміністрації надійшло чотири на 34 об’єкти соціальної сфери. Подібну документацію районні ради розробляють за власний кошт.

Володимир Новак, заступник голови Рівненської ОДА:

- в нас є якісна питна вода, проте слід враховувати те, що вона іде по трубах, які не вчора прокладені, тобто їм вже багато років. Таким чином побічні приміси до води потрапляють по дорозі від водозабору до споживача.

Одна система доочистки води коштує від 50 до 100 тисяч гривень. Володимир Новак зазначив проекти, у яких потрібні невеликі подібні установки. До того ж чиновники уже порахували, яка приблизна сума потрібна для нашої області.

Володимир Новак, заступник голови Рівненської ОДА:

- з чотирьох проектів - це близько до півмільйона гривень, чотири проекти не є великомасштабними. Коли все буде погоджено, тоді я суму уточню, але це близько 5 мільйонів.

Загальнодержавна програма "Питна вода" розрахована на поточний рік. На Рівненщині вона лише на першому етапі, за яким власне послідує виділення коштів з держбюджету та оснащення різних установ доочисними установками для води. Маємо надію, що в новому році жителі Рівненщини споживатимуть чистішу воду.


110630_Voda sferadesigner

Схожі статті