+380673870816 +380673870816

На Рівненщині обговорили новий проект Кримінально-процесуального кодексу України

До цього процесу долучилися практикуючі юристи та викладачі Рівненського інституту Київського університету права НАН України та студенти. Для вивчення цієї теми вони зібралися за "Круглим столом". Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    В Україні, як одній з пострадянських держав донині діяв Кримінально-процесуальний кодекс 1960 року. Тим часом кількість виправдовувальних вироків не перевищує одного відсотка, тоді як у багатьох державах цей показник становить 20-30 відсотків, констатував керуючий справами апарату обласної ради, заслужений юрист України Микола Яцюк. Саме тому Президент України Віктор Янукович своїм Указом створив робочу групу із розробки нового Кримінально-процесуального кодексу, який у свій час пройшов ретельну, у тому числі міжнародну, експертизу.
    Відтепер кримінальний процес має за пріоритет не покарання, а дотримання прав людини, її повне виправдання, якщо вина не доведена. Так, в Україні впровадять більш гуманні запобіжні заходи, не пов'язані із позбавленням волі, зокрема, домашній арешт, внесення грошової застави. Це також дозволить заощадити бюджетні кошти, які витрачали на доставку осіб до суддів, утримання їх у слідчих ізоляторах.

Схожі статті