+380673870816 +380673870816

На Рівненщині до Дня української мови та писемності писали диктант

Не словами, а діями… За допомогою диктанту перевірили свої знання української мови студентство, викладачі та ректорат Національного університету "Острозька академія" у переддень свята української мови та писемності.

Загальноуніверситетський диктант став лише краплиною у цілому морі заходів, які проводить Острозька академія напередодні державного свята Дня української мови та писемності. У стінах альма-матер проходили і науково-практичні конференції, і різноманітні акції та брейн-ринги, а також молодіжні театральні виступи та трансляція українських пісень по-студентському радіо.

В переддень свята у просторій аудиторії зібралося більше сотні студентів, викладачів, представників ректорату, аби перевірити свої знання української мови.

Іван Хом’як, завідувач кафедри української мови НУ "Острозька академія":

- Цим ми засвідчимо своє ставлення до мови. Бо девізом цьогорічних днів є слова Дмитра Білоуса: "Я всім готовий з вами поділитись, та слова рідного нікому не віддам". А наскільки плекають студенти та викладачі нашу рідну мову, буде видно із результатів диктанту.

Диктант спудеї та викладачі писали зосереджено, вслухаючись у кожне слово диктора. Текст присвятили історичній постаті Петру Конашевичу-Сагайдачному, який свого часу навчався в Острозькій академії.

Руслана Каламаж, проректор з навчально-виховної роботи НУ "Острозька академія":

- Цей захід мав подвійний виховний зміст для наших студентів. Адже текст наша кафедра української філології підібрала надзвичайно глибокий. Він стосувався Петра Конашевича-Сагайдачного. Ця постать безпосередньо була пов’язана з історією Острозької академії. 

Студентка гуманітарного факультету Наталія Марчук запевнила, що диктант виявився не складним. Перевірятимуть його магістранти-філологи.

Наталія Марчук, студентка гуманітарного факультету НаУ "Острозька академія":

- На мою думку, у мене немає помилок. Звичайно, це суб’єктивна думка. Я вважаю, що текст повинен бути насичений українськими фразеологізмами, щоб не тільки граматику перевірити, а й знання української мови. 

Не важливо хто ви – економіст, правник чи філолог. Ви у першу чергу – українець, який зобов’язаний знати свою державну мову. Як її знає студентство та викладачі Острозької академії покажуть вже найближчим часом результати загальноуніверситетського диктанту.

Схожі статті