+380673870816 +380673870816

На мапі Рівного розпочала свою роботу "Школа мрій"

Сьогодні на мапі Рівного офіційно розпочала свою роботу "Школа мрій". Саме таку назву новозбудованому загальноосвітньому навчальному закладу №14 дали його вчителі та школярі. 

У столітньому приміщенні школи №14 сьогодні тихо та порожньо. Втім, заняття ніхто не скасовував. 

Ще із самісінького ранку вчителі та 210 школярів закладу вишикувалися у святкову колону, аби вирушити на урочисте відкриття нової "Школи мрій". Саме таку назву дали своїй оновленій альма-матер його учні та вчителі. Цієї події вони чекали дев’ять років, адже нову школу на вулиці Боженова, що у районі Басового Кута, почали будувати ще у далекому 2003 році.  

Одинадцятикласниця Ольга Якубець зізналася, що неабияк тішиться разом зі своїми однокласниками, що закінчувати навчання їм випала нагода у новій школі.

Ольга Якубець, учениця 11 класу ЗОШ №14:

- Ми цієї школи чекали дуже давно. Я дуже рада, що мені випала нагода закінчувати навчання саме у новій школі. 

Третьокласники ж відповідально заявили, що відтепер навчатимуться набагато краще, адже, окрім вчителів та батьків, цього вимагає ще й статус нової школи, яку без зайвих заперечень можна назвати однією із кращих в Україні. 

Міський голова Рівного Володимир Хомко зізнався, що ввести в експлуатацію навчальний заклад було нелегко. Його загальна вартість становить 29 мільйонів гривень. Аби встигнути до зими, будівельники працювали у три зміни. Хоча об’єкт і належить місту, проте 6 мільйонів на завершення будівництва виділили із державного бюджету. Ще три мільйони надійшло із міської казни. Завдяки розумінню ситуації Президента України та особистому клопотанню голови Рівненської облдержадміністрації, омріяне стало реальним. 

Саме ж введення в експлуатацію 14 школи для міського голови - особливий момент.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Це перша школа побудована у місті за всю незалежність нашої держави. Це дорога школа: 29 мільйонів на 400 учнів. Школа надсучасна. Найсучасніші технології із утеплення стін, вікон, автономна система опалення, очисні споруди, сучасний спортзал, їдальня. Це було дуже виснажливо для нашого бюджету, але ми підвели риску. Повірте, я у цей день щасливий неменше, аніж мешканці Басового Кута.

Втім, очільник міста не має намірів зупинятися на досягнутому. І запевнив присутніх, що будівельники нікуди не планують зникати після введення першої черги школи. Адже у навчальному закладі ще чимало потрібно зробити та впорядкувати.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- По-перше, ми добудуємо ще одне крило, де буде дитячий садочок. У ньому тут також є нагальна потреба. По-друге, прокладемо велику, довгу дорогу від цієї школи, з виходом на вулицю Басівкутську. Це буде зроблено найближчим часом. По-третє, у цю школу буде куплене все сучасне обладнання, яке додатково потрібне. І по-четверте, я разом із головою Рівненської облдержадміністрації звернемося до начальника Львівської залізниці, із клопотанням будівництва підземного чи надземного переходу поблизу школи. Він зараз просто необхідний, адже існує реальна небезпека, коли діти переходять залізницю.

Новий заклад розрахований на 320 учнів, плюс 40 школярів початкової школи. Проект школи як і будь-яке її навчальне приміщення наповнені новизною. Тут є спортивна зала зі спеціалізованим покриттям та душовими кабінами у роздягальнях. Стільці в актовій залі встановлені так, аби їх у зручний момент можна було розсунути та перетворити залу на танцювальний майданчик. Із великою гордістю директор школи Юрій Демчук продемонстрував і нову люстру на дистанційному управлінні.

Сучасна їдальня з енергозберігаючими плитами для приготування їжі – теж те, чим пишаються у школі. Має тут місце і телевізійна лабораторія для подачі відеосигналу по всій території закладу. Аби раз і назавжди вирішити проблему із опаленням та гарячою водою, школа має автономну котельню та власні очисні споруди. 

Освітяни міста розповіли, що вже розмірковують над статусом навчального закладу, адже його матеріальна база потребує і відповідних знань. Тому така ідея є беззаперечною, як і той факт, що невдовзі чотирнадцята школа носитиме ім’я Віктора Чайки. Людини, яка заклала перший камінь у її будівництво і всім своїм серцем вболівала, аби мешканці Басового Кута мали гідні умови для навчання.

Схожі статті