+380673870816 +380673870816

Міський центр зайнятості провів "Ярмарок професій" для учнів Рівного

Яку професію обрати старшокласникам зазвичай радять батьки, друзі, вчителі. Часто такі поради є суб’єктивними. Щоб не помилитися із цим нелегким завданням, нині існує чимало профорієнтаційних заходів, які допомагають випускнику визначитися з майбутньою професією, зважаючи в першу чергу на його розумові здібності та таланти. Подібний "Ярмарок професій" провів Рівненський міський центр зайнятості.

Приблизно тисяча дев’ятикласників завітали до Рівненського міського центру зайнятості. Профорієнтаційний захід "Твоя професія - ключ до майбутнього" проходив спільно з рівненським управлінням освіти. Тут школярі ознайомилися з професіями, які пропонують опанувати місцеві училища, технікуми, коледжі та професійно-технічні навчальні заклади. Головна мета заходу - пояснити дітям, що майбутній фах потрібно обирати не за критерієм престижу, а за власними здібностями.

Сергій Повальчук, заступник директора Рівненського міського центру зайнятості:

- Переважно діти всі хочуть працювати в офісах економістами, але подальша тенденція показує, що діти більш реальніше стали дивитися на життя і вже вибирають собі дійсно ті професії, якими вони зможуть заробити собі на прожиття в майбутньому.

Школярам також пропонували пройти тест, який визначив їхню схильність до тої чи іншої професії. Дев’ятикласниця Віка результатами опитування залишилася задоволеною. Адже вони підтвердили правильність її вибору.

Вікторія Приндю, учениця 9 класу ЗОШ №3:

- Я більш схильна до категорії людина-художній образ - це модельєр, дизайнер. Але є вмне схильності у 3 категорії - людина-людина - це більше спілкування з людьми. Взагалі, я планую стати або менеджером із туризму, або перекладачем.

Учень 3 школи Вадим вже давно мріє опанувати одну не зовсім престижну, але напрочуд потрібну професію. Він розповів, що обрав її з огляду на власні таланти та захоплення. А тест на інтереси ще раз показав, що хлопець на правильному шляху.

Вадим Крюков, учень 9 класу ЗОШ №3:

- Хотів би бути поваром чи барменом. Бачу себе у ролі кухаря десь, наприклад, в Києві. Але вчитися хочу в Рівному. Може в 10 училищі, або біля переїзду. Там є заклад. Мені тут букетик дали.

Як показує досвід, сучасні школярі нині все менше вибирають "офісні" професії. Адже там вони іноді не можуть реалізувати себе як особистість. Протягом січня-березня 2012 року у пошуках роботи до міського центру зайнятості звернулося 2 тисячі 973 особи, з них 1 тисяча 916 віком до 35 років.

Схожі статті