+380673870816 +380673870816

Міністр аграрної політики та продовольства відвідав молочний комплекс "Імені Воловікова"

27 січня Міністр аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка відкрив підприємство "Країна смаку", з виробництва заморожених м'ясних напівфабрикатів. Окрім того, побував на сучасному молочному комплексі "Імені Воловікова". 

У сучасному молочному комплексі "Імені Воловікова", що в селі Іллін Гощанського району наразі утримується тисяча п’ятсот корів. А саме підприємство розраховане на тисяча 800 голів. За день одна корова дає 13 з половиню літрів молока, а за добу загальна кількість отриманого продукту складає понад 15 тонн. У перспективах вихід на 17 з половиною тонн. Молоко ж щоденно відправляють на Дубенський молокозавод. 

В основі комплексу лежить технологія безприв’язного утримання худоби та необмежене пересування і постійний вільний доступ до кормів. Кожна з тварин має спеціальний браслет за допомогою якого її можна ідентифікувати серед інших та визначити її активність. Доять корів у спеціальній доїльній залі внутрішнього типу, у вигляді каруселі на 36 місць, майже автоматично. Втім, без втручання людини цей процес не проходить.

Олександр Буковський, начальник молочного комплексу ТзОВ СГП "Імені Воловікова":

- Людина все одно контролює цей процес, спостерігає. Не можна сказати, що він повністю автоматизований, такий він тільки тоді, коли застосовується доїльний робот, який доїть і автоматично робить усе. У нас в одну зміну працює 4 дояри. 

Молочний комплекс "Імені Воловікова" є унікальним у Західній Україні, а схожих за масштабністю у всій державі лише кілька. І хоча, за словами генерального директора підприємства Василя Голубінки, прибутки підраховувати ще рано, наразі головне  - якість.

Василь Голубінка, генеральний директор ТзОВ СГП "Імені Воловікова":

- При такому тотальному вирізанні поголів’я в Україні, при високій культурі споживання молокопродуктів в Украіні, я думаю, що молокопродукція виготовляється з натурального молока, все ж буде затребуваною у нашій державі. Ми чітко рухаємося за своєю стратегією і тому збудували такий комплекс.

Аби створити такий надсучасний молочний комплекс залучили 36 мільйонів гривень. І якщо все піде добре, Василь Голубінка до 2016 року планує відкрити ще 2 таких підприємства. Директор сподівається і на державну підтримку. Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк пообіцяв, що така підтримка буде.

Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України:

- Це підприємство обов’язково отримає від держави 11 мільйонів гривень компенсації, і я задоволений тим, що ці комплекси розвиваються і це важливо. Це бачення, як перспектива держави у розвитку молочного скотарства.

Окрім того, відтепер в країні діятимуть три форми державної підтримки молочного скотарства. Це допомога сільським сімейним фермерам, які утримують три або більше голів рогатої худоби, фермерським господарствам, де 100-150 корів, та молочним комплексам на зразок "Імені Воловікова".

Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України:

- Така трьохрівнева підтримка дасть можливість стабілізувати розвиток молочної галузі і розпочати нарощування молока, адже молоко зараз така продукція, яка доволі перспективна для реалізації.

 

Схожі статті