+380673870816 +380673870816

Майбутніх аспірантів навчатимуть у Польщі

Більше ніж три десятки молодих людей зібралися у стінах Рівненського інституту слов'янознавства. Мета їхньої зустрічі - бажання стати аспірантами в одному із інститутів Республіки Польща. 

Рівненський інститут слов'янознавства давно співпрацює з навчальними закладами Польщі. Нині у виші стартувала нова українсько-польська програма. Сьогодні, завдяки співпраці між Рівненським інститутом слов'янознавства та інститутом Марії Кюрі-Скадовської міста Люблін, пройшла співбесіда з молоддю, яка і визначить майбутніх аспірантів.

Олексій Куций, голова комісії:

це унікальна можливість, коли не тільки громадяни України, а й інших колишніх держав Радянського Союзу можуть вчитися у Польщі. Польська держава створює для них відповідні умови: забезпечує стипендією в розмірі 350 євро щомісяця, а також оплачує їм повністю навчання в аспірантурі, а це приблизно 12-13 тисяч доларів.

Вигідні умови навчання, які пропонує польський виш щороку приваблює все більше бажаючих до наукової роботи. Тому цьогоріч ввели і більш жорсткі критерії відбору, що й стало причиною невеликої кількості майбутніх аспірантів. Наприклад, минулоріч на 10 місць претендувало сто осіб, а в цьому ж році кількість бажаючих скоротилася до 34.

Олексій Куций, голова комісії:

справа в тому, що  за Болонською системою це третій рівень навчання. Він є досить поважним, тому й вимагає належних знань. Навчатися в аспірантурі повинні вже початкові науковці.

Відмінність у підготовці науковців в Україні та Польщі відрізняється не лише певними педагогічними підходами, але і самим процесом. Навіть навчання тут починається на місяць пізніше. А отже подати документи для вступу ще не пізно.

Сергій Новак, проректор з науково-педагогічної роботи РІС КСУ:

навчальний рік за європейськими стандартами розпочинається з 1 жовтня. Тому ми продовжуємо набір на спеціальність маркетинг, зовнішня та внутрішня безпека, управління у банківській сфері та фінансах, міжнародний туризм і  англійська мова.

Комісія, яка проводить співбесіду складається з трьох осіб. Їх головна мета - визначити чи має людина справді потенціал, щоб стати у майбутньому науковцем. А підвищення вимог до бажаючих, в певній мірі полегшив роботу комісії, адже на зустріч прийшли кращі з кращих.


110830_Slovianik_2 sferadesigner

Схожі статті