+380673870816 +380673870816

Громадські та християнські організації бачать Рівненщину без сиріт

"Рівненщина без сиріт" - саме такою нашу область бачать громадські та християнські організації. Вони переконують, що чужих дітей та чужої біди не буває. Кожен з нас може допомогти тим, кому пощастило менше. Про те, скільки в нашій області сиріток перебувають у інтернатах та проблеми їх адаптації у суспільстві обговорили у Рівному за круглим столом. 

Діти, які втратили рідних батьків у наш час найбільше потребують нової родини. Втім, як зазначили спеціалісти, прийомні сім’ї виховувати хочуть лише маленьких діток. А от підліткова категорія, на жаль, лишається поза увагою.

Віктор Марчук, начальник служби у справах дітей Рівненської ОДА:

- В нас на даний час на обліку до 5 років нема жодної дитинки, попри це є діти середнього і старшого віку.

Інна Новосад, яка сама створила будинок сімейного типу, розповіла, що цим дітям необхідно показати правильну та повноцінну модель сім’ї.

Інна Новосад, голова спілки "Промінь надії":

- Розумієте, це дати останній шанс тим, кому 15-16. Вийти із сім'ї, показати правильну модель сім'ї – це ще ми спроможні.

Пані Тетяна разом з чоловіком на початку цього року взяли на виховання п’ятнадцятирічного хлопчика. У них уже було на той момент вісім прийомних та одна власна дитина. Але тепер свого життя без Сашка не уявляють. Своїм прикладом закликають усіх, хто наважився на такий крок, не зважати на вік дитини.

Тетяна Педяж, мати:

- Вони так само потребують любові. Цей хлопчик став для нас рідним. Це є міф і стереотип, що діти старші є більш проблемні, ніж менші діти.

Окрім того, під час круглого столу, організованому громадською радою при Рівненській облдержадімінстрації, обговорили і візит в область Юрія Павленка, уповноваженого Президента України з прав дитини. Чиновник підняв ще одну проблему: в інтернатах збільшується кількість тих дітей, які віддані туди за бажанням батьків. То ж найближчим часом фахівці з’ясовуватимуть причини цього явища і на Рівненщині.

Схожі статті