+380673870816 +380673870816

Громадські роботи – шлях до постійного працевлаштування

Щодня у Рівненський міський центр зайнятості в пошуках робити приходить кілька десятків людей. Далеко не кожен з них може отримати те, що шукає. Потрібної роботи нема, зарплата не влаштовує. А роботодавці, у свою чергу, шукають спеціалістів високої кваліфікації і далеко не всі з них готові платити нормальні гроші. Поки реалії такі, але вихід для тих, хто хоче заробити є. Це, як кажуть у центрі зайнятості, можливість взяти участь у громадських роботах. Вони не потребують високої кваліфікації, але оплачуються за місцевими мірками нормально.

У цьому році чимало рівнянок працювали на громадських роботах у дитячих садках. Там і залишилися, отримавши постійну працю. Ольга Рисінська, помічник вихователя динячого садочка №40 – одна з них.

Ольга Рисінська, помічник вихователя дитячого садочка № 40:

- Міський центр зайнятості направив мене на громадські роботи у садочок № 40. Мені сподобався колектив цього закладу, адміністрація. З часом мене взяли помічником вихователя в цей садочок. Я дуже задоволена своєю роботою. Мені подобаються діти, подобається відношення до дітей, любов і ласка до них. 

Така форма співпраці вигідна як тим, хто шукає роботу, так і тим, хто її пропонує. І майбутній працівник, і роботодавець за період громадських робіт можуть добре вивчити один одного.

Олена Прокопчук, директор дитячого садочка № 40:

- Наш дошкільний заклад співпрацює з Рівненським міським центром занятості вже понад 10 років. Щомісячно в нас працює 5 громадян на оплачуваних громадських роботах. Вони виконують різноманітну роботу, яка уже важлива і потрібна – займаються благоустроєм території, беруть участь у проведенні ремонтів. Восени дуже помогли нам у збиранні листя. Зараз займаються такою благородною справою, як виготовлення конструкцій на майданчиках для дітей. Діти дуже і дуже раді.

У цьому році у громадських роботах взяли участь у Рівному більше тисячі шестисот містян.

Маргарита Луцик, начальник відділу Рівненського міського центру зайнятості:

- Громадські роботи організовуються на спеціально створених робочих місцях і також на роботах, які не пов’язані з ризиком. Оплата праці здійснюється за фактично виконані роботи згідно тарифних ставок, відповідно до чинного законодавства і не може бути меншою від мінімальної заробітної плати. Фінансуються громадські роботи як за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного страхування, так і за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів підприємств. 

Перелік видів громадських робіт у наступному році планують розширити. Обіцяють і збільшити фінансування. Тобто платитимуть більше. А решта залежатиме від тих, хто хоче заробити та отримати стабільну працю.

Схожі статті