+380673870816 +380673870816

Громадська рада занепокоєна екологічним станом Рівненщини

Громадська рада, що діє при Рівненській обласній державній адміністрації занепокоєна екологічним станом навколишнього середовища краю. Про спорудження водоочисних споруд, утилізацію відходів ртутних ламп та будівництво автозаправок у санітарно-охоронних зонах обговорили представники громадськості та депутати під час засідання. 

Екологічна тема стала ключовою під час засідання Громадської ради. На території Рівненської області серед основних і потенційно небезпечних відходів, що містять ртуть є не утилізовані люмінесцентні лампи. Підприємство "Атто" в селі Шубків раніше займалося виготовленням таких товарів. Проте, ще в листопаді 2011 року його діяльність припинилася згідно Указу Головного державного екологічного інспектора в Рівненській області. Представники екологічної служби області розповіли, що попри все, ліцензію на зберігання таких шкідливих відходів "Атто" отримало, але термін дії її вичерпався ще в минулому році, проте не утилізований непотріб залишився і становить потенційну загрозу.

Анатолій Сидорук, представник екологічної служби області:

- В даний час ПП "Атто", де зберігаються відпрацьовані лампи, що містять ртуть, не охороняється. В будівлю складу неодноразово проникали сторонні особи. Перевірками негативного впливу на здоров’я людей не виявлено. Однак, через вільний доступ, об’єкт може становити потенційну небезпеку для навколишнього середовища.

Як зазначили депутати обласної ради, за підрахунками екологічної комісії, на утилізацію цієї потенційної ртутної небезпеки потрібно 900 тисяч гривень. Коли та чи взагалі будуть виділені такі кошти з бюджету поки достеменно невідомо. Також представники Громадської ради роздумували як зупинити стрімке забруднення річки Горинь. Вирішили спільно з екологами та присутніми на засіданні депутатами, внести на сесію облради питання про запобігання забруднення річки Горинь.

Серед інших екологічних загроз - будівництво двох автозаправок, яке нині все більше турбує громадськість. Це АЗС в районі Басового Кута та ще одна на водогоні Горбаків-Рівне в селищі Біла Криниця. Стосовно останньої, за інформацією представника страйкового комітету села, обласна прокуратура вже висловила своє разюче "проти".

Олександр Савчук, керівник громадської приймальні РОО ВО "Свобода": 

- Корегування генплану села Біла Криниця і затвердження проектної документації на будівництво АЗС відбулися з порушеннями усіх законів, які тільки є. В мене є ціла купа листів: заключення обласної будівельної архітектури, крім того протест прокурора на два рішення сесії Білокриницької сільської ради про те, що громадські слухання не відбулися.

Заслухавши доповідь, Громадська рада погодилася допомогти людям і створила спеціальну комісію зі своїх членів, аби провести експертизу доцільності встановлення АЗС.

Схожі статті