+380673870816 +380673870816

Генеральний Консул Чеської Республіки відвідав Рівненський інститут слов’янознавства

До Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету завітав Генеральний Консул Чеської Республіки у місті Львові Давід Павліта.

Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету – один з наймолодших навчальних закладів нашого краю. Втім, у ньому вдало реалізуються програми партнерства із багатьма вишами світу. Зокрема, студенти "слов’яника", як встигли прозвати заклад його вихованці, щороку впродовж 16 років приїздять до університетів Чехії на мовні практики. Цього року у виші виникла ідея створити нову громадську організацію під назвою "Чеська бесіда", яка буде спрямована на популяризацію культури, освіти і науки цієї країни. Втім, основна увага зосереджуватиметься саме на освітніх програмах. 

Людмила Шелюк, директор Рівненського інституту слов'янознавства Київського славістичного університету:

- Перш за все, потрібно реалізувати освітні програми з Чеською Республікою, що дасть можливість виконати завдання єдиного європейського освітнього простору. Наші студенти зможуть отримувати освіту в Чеській Республіці.

Співпраця з вишами цієї країни розпочалася ще з 1995 року. В 2001 ж студентка Рівненського інституту слов'янознавства Катерина Маримінська, закінчила магістратуру у Празі та отримала диплом вищої школи економіки, де і залишилася працювати. І такі приклади непоодинокі.

Генеральний Консул Чеської Республіки у місті Львові Давід Павліта та його дружина Мартіна Павлітова-Мухова зустрілися із студентами "слов’яника", аби розповісти про можливості навчання української молоді у цій країні.

Давід Павліта, Генеральний Консул Чеської Республіки у м. Львів:

- Гарною можливістю є те, що стипендії, які виділяє Міністерство освіти Чеської Республіки, потрапляючи до Міністерства освіти України, є дійсними по всій країні. Також українська молодь безперешкодно може навчатися у Чехії, за умови оплати навчання.

Щоправда існують  деякі перепони, аби студенти мали можливість навчатися у Чехії. Втім, як запевнив генеральний консул, це тимчасово.

Давід Павліта, Генеральний Консул Чеської Республіки у м. Львів:

- Проблем із українськими студентами в Чехії немає. Це може бути лише візовий режим, але консульство робить усе можливе, щоб ця проблема вирішилася.

Аспірантка вишу Анастасія Василюк розповіла, що консули Чехії, Польщі та Словаччини до навчального закладу приїздять доволі часто, що дає можливість вкотре перевірити свої знання з мови та дізнатися щось нового.

Анастасія Василюк, аспірант РІС КСУ:

- Вони допомагають студентам в тому, що розповідають як використовувати свої знання з польської, словацької та чеської мов. Як працевлаштуватися закордоном або продовжити своє навчання.

Студенти Рівненського інституту слов’янознавства обов’язково вивчають дві іноземні мови: одну романо-германську і одну західнослов'янську. А також на вибір мають можливість вивчати ще дві. Як запевнив Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові Давід Павліта, вивчення мов відкриває для них нові можливості для працевлаштування в країнах Європи.

Схожі статті