+380673870816 +380673870816

Держфінінспекція виявила безпідставні виплати чорнобильцям на суму понад 4,5 мільйона гривень

Фахівці Держфінінспекції України виявили безпідставні виплати особам зі статусом постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на загальну суму понад 4,5 мільйона гривень. Про це повідомила прес-служба Державної фінансової інспекції.
    Так, під час ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності Пенсійного фонду України та його територіальних підрозділів було встановлено 102 випадки визначення статусу та призначення виплати пенсії на підставі довідок медико-соціальних експертних комісій, які не зареєстровані в облікових регістрах відповідної медико-соціальної експертної комісії або зареєстровані на інших громадян. Відповідно до цих довідок громадянам і було призначено й виплачено пенсії на зазначену суму. Такі порушення виявлені в управліннях Пенсійного фонду Житомирської, Одеської, Сумської, Кіровоградської, Луганської, Запорізької областях і міста Києва.
     Також під час ревізій у Дніпропетровській, Хмельницькій, Запорізькій, Полтавській, Івано-Франківській, Житомирській, Київській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Миколаївській, Львівській областях і АР Крим установлено непоодинокі випадки призначення та виплати пенсії громадянам, посвідчення яких згідно з рішеннями Комісій зі спірних питань визначення статусу постраждалих осіб від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС при Міністерстві соціальної політики України та Міністерстві надзвичайних ситуацій України визнані недійсними та не перереєстровані, але не вилучені. Ці порушення призвели до незаконних виплат пенсії на загальну суму 416 тисяч гривень.
    В управліннях Пенсійного фонду в Донецькій, Чернігівській, Харківській та Вінницькій областях встановлено, що через надання підприємствами недостовірних даних про нараховану заробітну плату за роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зайво нараховано та виплачено пенсій 42 громадянам на загальну суму 891 тисячу гривень.
    Інформація про виявлені порушення направлена до правоохоронних органів. За результатами її розгляду порушено 19 кримінальних справ.

Схожі статті