+380673870816 +380673870816

Державна іпотечна установа готова фінансувати добудову житла на Рівненщині

Доступні позики (до 15 %) або ж рефінансування вже взятих кредитів пропонують забудовникам Рівненщини. Фінансуватимуть їх банки-партнери Державної іпотечної установи (ДІУ), а їх нині більше сотні. Претендентами на кредит можуть бути забудовники, у яких об’єкт готовий на третину, і вони планують завершити його до 2012 року. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної державної адміністрації.
     На таких умовах вже зводять 15 будинків у різних регіонах України. Над перспективами завершення багатоповерхівок дискутували забудовники, представники банків та ДІУ. Основною проблемою, яка ускладнює запропонований механізм, є застава, нарікають забудовники. Так, для отримання доступного кредиту на кожну позичену гривню їм потрібно мати півтори гривні застави. Таким чином банки перестраховують власні ризики, пояснив начальник управління НБУ в області Іван Чух, і додав, що нині фінустанови мають надлишок ресурсів. Щоб вони пішли в будівельну галузь, потрібно відмінити табу на заставу майнових прав. А це питання потрібно вирішувати на столичному рівні.
     Нині в області  51 незавершений багатоквартирний житловий будинок. Половина з них зведені на понад 30 відсотків і для їх добудови потрібно 173 мільйони гривень.

Схожі статті