+380673870816 +380673870816

Депутати Рівненської облради та Духовна Рада Рівненщини підготували новий проект звернення до влади з приводу гендеру та ювенальної юстиції

18 квiтня Духовною Радою України в Рiвненськiй областi та постійною комісією обласної ради з питань науки, освіти, культури і духовності було підготовлено проект рiшення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо питань ґендерної політики та ювенальної юстиції. Про це повідомив представник Духовної Ради України на Рівненщині Сергій Мусевич.
      Нижче наводимо повний текст звернення: "Ми, депутати обласної ради, стурбовані активізацією впливу на Україну з боку США та Євросоюзу з метою впровадження ґендерної політики та ювенальної юстиції в контексті нівелювання ролі батьків (батька та матері) у вихованні дітей, підтримки одностатевих шлюбів, пропаганди вибору статі в шкільному віці.
      Прийняті нормативно-правові акти з питань кримінальної юстиції (зокрема, План заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, Концепція кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні № 597/2011) не враховують негативні наслідки міжнародної практики її застосування. Запровадження норм ювенальної юстиції в Україні можливе лише після детального всебічного громадського обговорення. 
      Паралельне впровадження в національний суспільний розвиток ґендерної культури (відповідно до Плану заходів з проведення Національної кампанії "Стоп насильству!" на період до 2015 року з рекомендаціями щодо її використання в позашкільній та позаурочній роботі) не враховує існуючу на сьогодні варіативність трактування понять.
      8 вересня 2005 року в Україні прийнято закон "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", у якому були закладені основи ґендерного законодавства. Разом з тим, виникають сумніви щодо однозначного визначення поняття "ґендерна рівність": з 2005 року (з часу прийняття згаданого закону) термін "ґендерна рівність" означав рівний правовий статус жінок і чоловіків; сьогодні, окрім статевої рівності, це означає нівелювання статі ("Резолюція 1728 (2010)" Парламентської Асамблеї Ради Європи, прийнята 29 квітня 2010 року). 
      А тому просимо внести відповідні зміни до Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", замінивши визначення термінів та словосполучень з використанням слова "ґендер" на визначення – "рівність чоловіків та жінок". При цьому, вважаємо, що відповідні міжнародні договори з питань ґендерної політики та ювенальної юстиції, стороною яких буде держава Україна, не повинні суперечити традиціям, звичаям українського народу та Конституції України.
 Закликаємо виважено підійти до питань нормативного регулювання захисту прав дітей, та забезпечення умов їх гармонійного розвитку у відповідності до статті 51 Конституції України, яка містить наступне формулювання: "Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка", а Сімейний кодекс України згідно статті 151 надає виключний пріоритет батькам (чоловіку та жінці) у вихованні дітей. Нетрадиційна сексуальна орієнтація не може пропагуватися як норма, тому що вона становить загрозу для інституту сім’ї та права кожної дитини на виховання у традиційній, християнській, моральній сім’ї.
     Просимо на загальнодержавному рівні запровадити щорічне святкування в другій декаді травня тижня сім’ї з метою утвердження сімейних цінностей у суспільстві, родини і шлюбу як найбільш значимого суспільного інституту.
      Цим зверненням ми підтримуємо ініціативи депутатів Волинської та Львівської обласних рад, Декларації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій "Про негативне ставлення до гомосексуалізму та спроб легалізації так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)" і звертаємось до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням при опрацюванні відповідних законопроектів врахувати пропозиції представників органів місцевого самоврядування, громадських та релігійних організацій, що формуються на засадах збереження національних духовно-моральних цінностей".

Схожі статті