+380673870816 +380673870816

Чи поменшає клопоту у водіїв з європротоколами?

Нині ДТП на дорогах України водії зможуть реєструвати за допомогою європротоколу, не викликаючи інспекторів ДАІ на місце пригоди. 

За своєю формою і суттю європротокол – це офіційне повідомлення про ДТП складене його учасниками. Протягом останніх тридцяти років ця система поширилася у багатьох країнах світу, тепер черга дійшла і до України.

По-різному відреагували рівненські водії на зміни у законодавстві. Для одних – це економія часу і грошей, для інших – труднощі та конфлікти під час дорожньо-транспортної пригоди.

Валерій, водій:

напевно, це хороше нововведення. Можна зекономити час та зберегти нерви. Незначні аварії можна вирішувати самотужки.

Петро, водій:

за участі ДАІ - це трішки дорого. Один їх виїзд коштує 700-800 гривень. Думаю, самому буде зручніше оформляти, ніж через ДАІ.

Василь, водій:

обов’язково треба, щоб приїхала людина нейтральна, яка має документи, яка б визначила хто винен, а хто – ні.

Богдан, водій:

не всі страхові компанії мають експертів, щоб оцінити маленьке ДТП. І ми повинні викликати інспекцію, щоб вони оцінили.

Михайло, водій:

звичайно буде зручно. Для чого викликати, платити за ДАІ, якщо можна розійтися за згодою сторін.

Самі ж державтоінспектори у таких нововведеннях вбачають позитивні моменти. Кажуть, що це зекономить час усіх сторін у випадку незначних ДТП.

Ярослав Ковальчук, начальник ВДАІ України в Рівненській області:

задум цікавий, хороший. Багато часу втрачають працівники ДАІ виїжджаючи на не складні пригоди. В Києві поки приїде наряд утворюються затори. 

Як часто українські водії звертатимуться до оформлення європротоколу покаже практика. Проте власники автомобілів одноголосно заявляють, що від таких нововведень збитків і зіпсованого настрою від аварій не поменшає.


110919_Evroprotokolu sferadesigner

Схожі статті