+380673870816 +380673870816

Чи побудують АЗС на водогоні Горбаків-Рівне?

На водогоні Горбаків-Рівне будуватимуть АЗС. Нагадаємо, що із цієї труби вода постачається в оселі усіх рівнян. А це більше 250 тисяч громадян. Рішення про це будівництво 6 жовтня хотіли прийняти депутати Білокриницької сільської ради. Вони намагалися внести корективи у генеральний план села, аби розмістити безпосередньо у санітарно-охоронній зоні заправну станцію. 

Пані Алла разом з чоловіком придбала земельну ділянку під будівництво дому у Білій Криниці. Про те, що неподалік під землею знаходиться водогін знала. Коли ж довідалася про розміщення під її вікнами АЗС – жахнулася.

Алла Нестерчук, власниця земельної ділянки у с. Біла Криниця:

- Я купила земельну ділянку. Вирішили почати будівництво. Коли ми купували земельну ділянку, то не знали, що біля нас будуватиметься АЗС. Як будь-яка родина, ми не хочемо жити поруч із заправкою.

У сільській раді прийняли рішення про проведення громадських слухань. За словами Олександра Савчука, помічника-консультанта депутата обласної ради Олега Осуховського, тодішні обговорення пройшли із порушенням чинного законодавства. І корегувати генплан права ніхто не мав.

Олександр Савчук, керівник громадської приймальні РОО ВО "Свобода":

- Під це АЗС іде зміна генерального плану. З нашої точки зору - це незаконно. Там проходить водогін. А водогін має санітарно-охоронну зону, в якій будівництво будь-яких об’єктів заборонено. Із цього водогону п’є місто Рівне. Це понад 250 тисяч населення. Цей водогін на глибині 1,5 метра. По ньому не передбачено, щоб їздив вантажний транспорт.

Наша знімальна група побувала на сесії сільської ради, де це питання винесли у графу "різне". Депутати планували ухвалити відкоригований генплан. У якому не вказано ні розміщення водогону, ні точних відстаней від дороги до земельних ділянок людей. 

Що ж стосується питання доречності будівництва АЗС на водогоні, до того ж під вікнами людей, то проектанти, схоже, відповідь заготовили.

Тетяна Кузьмич, архітектор, розробник нового генплану с. Біла Криниця:

- За новим законом, тут передбачаються об’єкти придорожнього сервісу. Це можуть бути автостоянки, шиномонтаж, готелі, кафе, заправки. Усе, що передбачає обслуговування цієї дороги і машин.

Відтак, зіштовхнувшись із спротивом з боку людей та депутатів облради від Всеукраїнського об’єднання "Свобода", сільська рада пристала на пропозицію провести законні громадські обговорення. Планується зібрати узгоджувальну комісію не з трьох чоловік, як це було зроблено до цього, а згідно із законодавством – як мінімум з 25. 

Сама ж Тетяна Гончарук, яка головує у селі Біла Криниця, на це прореагувала болюче.

Тетяна Гончарук, сільський голова Білої Криниці:

- Із вашої доповіді, я, наче, бандит. Не треба з мене робити ворога. Я не хочу, щоб хтось із присутніх вважав мене ворогом.

Після розгляду цього питання, усіх запрошених та журналістів голова сільської ради попросила покинути залу засідання. Які ж питання у Білокриницькій сільській раді вирішували за закритими дверима – так і залишилося таємницею.

Нині від імені депутата обласної ради від Всеукраїнського об’єднання "Свобода" Олега Осуховського направлено звернення до прокурора області, щоб там розібралися, які робочі питання вирішуються за сімома замками у Білокриницькій сільській раді.


111007_AZS sferadesigner

Схожі статті