+380673870816 +380673870816

Чи навчатимуться першачки у бармаківській школі?

У селищі Бармаки, що неподалік Рівного, батьки школярів початкових класів зіштовхнулися з проблемою: у школі навчається замало дітей для формування 1-3 класів. Тому, їм запропонували перейти на індивідуальну форму навчання і отримувати менші знання або навчатися вже у школах Рівного. 
     У кінці цього навчального року до батьків школярів початкових класів завітали чиновники з управління освіти, щоб повідомити про невтішну новину. Так, за українським законодавством, якщо у класі менше 5 учнів, то діти повинні або перейти на індивідуальну форму навчання, або до іншої школи. У цьому випадку до міста. 
     Нині, у школі першого ступеня навчається 7 дітлахів, у наступному році планується 11. Батьки не охоче ставляться до ідеї відправляти шестирічну дитину одну маршруткою до Рівного. Тому більшість схиляються до індивідуального навчання. Втім вчителі наголошують, через таке рішення, дитина коли піде до 5 класу, матиме дещо гірші знання, адже навантаження зменшиться учетверо. А це негативно вплине на адаптацію дітей у колективі. У свою чергу, батьки, які зібралися у бармаківській школі, щоб порадитися, до освітян мали чимало питань щодо навчання дітей. На що чиновники запевнили людей, мовляв, довозити малечу будуть державним коштом. Ірина Новак, у якої двоє першачків, такій схемі не вірить. Вона нізащо не відпустить своїх дітлахів одних у місто.
     Питання так і лишилося не з'ясованим. Через норми законодавства, яке спрямоване на оптимізацію системи освіти, в Україні  чимало сіл з аналогічною проблемою. Нині ж батькам доводиться обирати між хорошою освітою та безпекою дітей. Окрім того, напрошується ще одне питання: "Чому у селі Бармаки, яке постійно розбудовується, у якому земельні ділянки розкуповують з неймовірною швидкістю та зводять цілі маєтки, не може бути нормальної і повноцінної школи?"


110524_Shkola_Barmaku sferadesigner

Схожі статті