+380673870816 +380673870816

Чи готові рівненські школи до навчального року?

Перший дзвоник незабаром пролунає у всіх навчальних закладах. Чи готові Рівненські школи до гарячої пори навчання - обговорювали на серпневій конференції освітян "Траєкторія розвитку освіти Рівного". 

Засідання рівненських освітян розпочалося з урочистостей. Кращих з кращих нагородили почесними грамотами від міської та обласної влади. Прозвітували - станом на сьогодні всі заклади освіти Рівного, згідно відповідних перевірок, готові до навчального процесу. Проте головний освітянин міста Василь Харковець зазначив, що під час оглядів контролюючими інстанціями були складені відповідні акти порушень. Так у 15 школі досі немає автоматичної пожежної сигналізації. 

Василь Харковець, начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому:

стосовно 15 школи, проблема врегульована. Основна вимога даного припису – це встановлення автоматичної пожежної сигналізації. Так як це вимагає капіталовкладень, будемо виходити на сесію міської ради з пропозицією розпочати відновлення автоматичної пожежної сигналізації, хоча б у початкових школах.

Виникли проблеми пов’язані з новим законом "Про регулювання містобудівної діяльності", який ухвалила Верховна Рада в лютому. Аби почати будівельні роботи за бюджетні кошти потрібно спочатку отримати державний акт на землю та свідоцтво на право власності будівлі. Останнє з перерахованого майже жоден загальноосвітній навчальний заклад не має.  

Василь Харковець, начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому:

державні акти в нас були, а свідоцтво на право власності жоден заклад практично не мав, бо це будівлі комунального підпорядкування. Ми терміново шукали кошти. Зараз зробили на десять об’єктів свідоцтво на право власності, а також на ті об’єкти, які потребують капіталовкладень: чи це фасади як у 23 і 19 школах, чи дах як у 13 і 26. Будемо працювати, адже нещодавно отримали дозволи від обласної державної архітектурної будівельної інспекції на проведення ремонтних робіт.

28 загальноосвітня школа ряд перевірок пройшла ще на початку серпня. Пишається тим, що навіть відзнаку від місцевої влади отримала за старанну підготовку до нового навчального року. Але у зв’язку із браком приміщень прийняти заяви у всіх першокласників не змогла 

Іван Віднічук, директор загальноосвітньої школи №28:

в цьому році подали 183 заяви. Ми змогли задовольнити тільки 153, адже катастрофічно не вистачає приміщень. Вибачаюся перед тими батьками, діти яких не були зараховані у зв’язку із відсутністю площі.

Що ж стосується забезпечення учнів навчальними посібниками, то їх вистачає – запевняють освітяни. Лише треті класи вчитимуться зі старими підручниками. Втім, перед початком нового навчального року працівники освіти наголошують, приємним є той факт, що на Рівненщині усі школи лишаються і надалі україномовними.


110830_Dzvonik sferadesigner

Схожі статті