+380673870816 +380673870816

Чемпіоном Європи зі спідвею став росіянин

У суботу на рівненському мототреці пройшов фінал особистого чемпіонату Європи зі спідвею. За перемогу змагалися 17 відомих гонщиків. 

Владислава Стецюк, журналістка:

- Заповнені трибуни, зволожена доріжка та шум від заведених мотоциклів. На рівненському мототреці тривають останні приготування перед стартом гонки.

Перший заїзд для українського гонщика Кирила Цуканова розпочався невдало: фальстарт та недопуск до перезаїзду. Після перших десяти заїздів до числа фаворитів змагань приєдналися Олександр Локтаєв та Андрій Карпов. Кожен із них двічі приніс рівненським вболівальникам перемогу у заїздах. 

Перед початком змагань представники міської та обласної влади побажали спідвеїстам безпечних змагань та якомога менше падінь. І їх побажання справдилися. Перше та останнє падіння у змаганнях допустив Міхал Мітко із Польщі. Причина падіння стала небезпечна близькість до мотоциклу поляка Роберта Місков'яка. Спортсмен не зазнав значних травм, проте продовжувати боротьбу не зміг. 

Неабияку підтримку власного треку відчули спідвеїсти, які відстоювали кольори України. У фан-секторі, розфарбованому у помаранчевий колір, вирували пристрасті.

Для українських гонщиків фінальними заїздами з можливих двадцяти стали вісімнадцятий та дев'ятнадцятий. Олександр Локтаєв здобув одинадцять очок, які принесли йому четверте місце, Андрій Карпов – десять і відповідно п'яте місце. У тому ж таки заїзді стало відоме ім'я бронзового призера. Ним став чеський спортсмен Алеш Дримль. В його активі було дванадцять очок. Після фінального заїзду оголосили ще додатковий двадцять перший. У ньому за перемогу змагалися Григорій Лагута та Томаш Гапінські, які здобули однакову кількість очок. Фінальне коло двадцять першого додаткового заїзду визначило ім'я нового чемпіона Європи в особистому заліку. Ним став Григорій Лагута.

На переможців чекала урочиста церемонія нагородження. Отримавши кубки та медалі, гонщики за традицією облили один одного шампанським. Після чого відбулася прес-конференція. На ній новий чемпіон Григорій Лагута поділився основними чинниками, які допомогли йому перемогти.

Григорій Лагута, переможець чемпіонату Європи в особистому заліку:

- Трек добре підготували. Як раз для спідвею. Майже всі заїзди були сильними. Я налаштовував себе на перемогу і я це зробив. Перемога моя.

Президент журі Франк Циглер на перс-конференції ще раз привітав усіх гонщиків та Україну. На його думку, Рівне гідно провело чемпіонат Європи.

Франк Циглер, президент журі:

- Я хочу привітати Україну. УЕМ, яке я представляю, дуже задоволене змаганням. 

Рівненський мототрек до проведення змагання готувався  ретельно. Вболівальники відразу оцінили пофарбовані лави та біотуалети.

Всі приготування до чемпіонату на мототреці проводилися за сприяння обласної влади. На думку заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексія Губанова, подібні заходи сприяють іміджу нашого краю.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Допомога була більше організаційна. В першу чергу, ми підтримали дитячо-юнацьку секцію, а також не залишилися осторонь чемпіонату Європи. Я думаю, що для Рівненщини заходи такого рівня є дуже важливими.

Хоча призові місця у чемпіонаті Європи українські спідвеїсти і не вибороли, проте впевнено зайняли місця серед числа фаворитів змагань. Вони вкотре довели, що Рівне має всі шанси відродити добру славу столиці українського спідвею.


110926_Spidvey sferadesigner

Схожі статті