+380673870816 +380673870816

Бути чи не бути АЗС на водогоні Рівне-Горбаків, що у Білій Криниці

У Білій Криниці рішенням сесії селищної ради затверджено генеральний план землі, який відкриє дорогу будівництву нового об’єкту. Наші журналісти раніше повідомляли про ймовірне будівництво АЗС на водогоні Рівне-Горбаків. 

Чимало дискусій викликало перше питання порядку денного на засіданні селищної ради у Білій Криниці. Цілу годину представники від Всеукраїнського об’єднання "Свобода", в громадську приймальню яких за допомогою звернулися мешканці, які придбали тут земельні ділянки під забудову, доводили присутнім депутатам про жахливі наслідки затвердження змін до генплану.

Олег Осуховський, депутат Рівненської обласної ради, голова РОО ВО "Свобода":

- Про ваше голосування буде знати кожен мешканець Білої Криниці. Тому, перш ніж голосувати, будь ласка, подумайте і зробіть правильно.

До промови депутата сільські чиновники не дослухалися. Відкоригований генплан затвердили рішенням 15-ти депутатів, троє з 18 присутніх утрималося. Представники від "Свободи" вважають, що легітимних громадських слухань по цьому питанню так і не проводили. Хоча на попередній сесії таке рішення прийняли. 

Проте депутати на сесії селищної ради в один голос заявляли, що про будівництво АЗС нічого не знають, а біля водогону планується спорудження придорожнього сервісу.

Прокуратура області у своєму листі-відповіді на звернення депутата обласної ради Олега Осуховського чітко повідомила, що у ході перевірки, хоч на даний час будівництво автозаправки на земельній ділянці біля водогону не відбувається, проте, рішенням сесії Білокриницької селищної ради від 25 травня 2011 року дано дозвіл на зміну цільового призначення ділянки: розміщення автозаправної станції.

Олександр Савчук, керівник громадської приймальні РОО ВО "Свобода":

- Існує санітарно-охоронна зона і міняти її цільове призначення на будівництво -заборонено. А корегування генплану передбачає його зміну на будівництво придорожнього сервісу. А під його будівництвом вже є документація на спорудження АЗС.

Висновок санітарно-епідеміологічної експертизи теж не на користь будівництва новенького об’єкта. Адже спорудження АЗС не відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України. А останнє, зокрема стаття 113 "Про зони санітарної охорони" забороняє діяльність, що може завдати шкоди цим об’єктам. Проте депутати Білоцерківської селищної ради своїм рішенням увімкнули зелене світло для будівництва нових об’єктів біля водогону, який постачає питну воду для 250 тисяч рівнян.

Схожі статті