+380673870816 +380673870816

Будуємо хату із соломи?

На Рівненщині відбулася презентація першого екобудинку на теренах нашої області. Усі будівельні матеріали природного походження. 

Зводити таке помешкання просто та набагато дешевше, стверджує власник будови Юрій Муляр. 

Із класики будівництва залишився лише бетонний фундамент. На ньому зводять дерев’яний каркас, а стіни обкладають пресованою соломою або тюками. Після цього наносять штукатурку. Така технологія не погіршує екологічний стан навколишнього середовища, а жити та дихати у такому помешканні, як стверджують проектанти, надзвичайно легко.

Юрій Муляр, власник будинку:

- Будинок має бути екологічно чистий, з місцевих природних будівельних матеріалів, енергоефективний і дешевий. Після своєї експлуатації він повинен розібратися без шкоди для навколишнього середовища.

Будинок відповідає усім нормам пожежної безпеки. Адже обштукатурена солома може витримати дві години прямого полум’я. Окрім того, за словами будівельників, зведення такого будинку займає набагато менше часу.

Сергій Процюк, будівельник:

- Сама конструкція складна. Її потрібно установлювати протягом двох тижнів. А тюкується за неділю.

Вартість цього будинку, без оздоблювальних робіт, сягає ста тисяч гривень. Три кімнати, їдальня та кухня. Загалом 100 квадратних метрів.

Існують і проблеми. Згідно з чинним законодавством, солома не вважається будівельним матеріалом. Відтак існує проблема отримання необхідних дозволів на будівництво.

Святослав Євтушенко, ініціатор створення екобудинків:

- Основна проблема - отримання дозволів на будівництво. Ось будуємо перший будинок. Він експериментальний. Завдяки цьому будівництву ми вирішимо два питання. По-перше, проведемо на цьому будинку всі експерименти та випробування, щоб отримати ці дозволи. По-друге, вирішиться житлове питання. Адже це набагато дешевше, ніж будувати у звичайних умовах.

Нині на Рівненщині понад 30 сімей, які планують жити в екодомівках.

Схожі статті