+380673870816 +380673870816

Будівництво АЗС на водогоні Горбаків-Рівне залежить від сесії селищної ради

Схоже на водогоні Горбаків-Рівне все ж збудують АЗС. Замовник отримав усі потрібні дозволи для початку будівництва новенької заправки біля труб, які постачають водою близько двохсот тисяч рівнян. Аби офіційно про це повідомити громадськість та вислухати усі "за" та "проти", селищна рада організувала загальні збори громадян. 

Коли пані Ірина придбала для своєї сім’ї земельну ділянку у селищі Біла Криниця, поблизу траси Київ-Чоп, то і гадки не мала, що поряд планують звести новеньку АЗС

Ірина, власниця земельної ділянки у с. Біла Криниця:

- Тепер тут з’явилася земельна ділянка. Там будуватимуть АЗС, яка буде майже у нашому дворі. Поряд будують ще дві заправки.

Тепер жінка бореться за свої права, адже перспектива сусідства із заправкою під вікнами зовсім не втішає жінку. Натомість, під час громадських зборів проектанти повідомили, що вже мають розроблений проект землеустрою, який узгоджений з усіма відповідними службами та інстанціями: від екологів до працівників ДАІ. То ж заправка має усі права на існування.

Степан Балко, проектант:

- Заправочна станція малого типу. Блочного типу. Вона є малою. Будівництво АЗС дозволене як по пожежних нормах, так і по санітарних та екологічних. 

У своїй доповіді головний проектант не орієнтувався навіть у загальній інформації про труби водогону міста та зауважив, що там малий тиск води. Щодо цього у представників Рівнеоблводоканалу були свої зауваги.

Юрій Мартинов, заступник технічного директора РОВКП ВКГ "Рівнеоблводоканал":

- Я не зрозумів, як Ви можете вирахувати який там тиск, якщо є водоканал. Водопостачання села ненормоване. Для того, щоб його зробити нормальним, треба передбачити насосну станцію.

Санстанція жодних претензій до будівництва нового об’єкту не має, адже головні вимоги, які на перших порах суперечили законодавству усунули.

Василь Тонконоженко, головний державний санітарний лікар Рівненського району:

- Зробили всі висновки. Дана ділянка відповідає вимогам згідно санітарного законодавства. Санітарні розриви зменшили. Розробили проект, який враховує десятиметрові санітарні захисні полоси від водогонів.

Щодо інженерних мереж, то повітряну лінію комунікації ховатимуть під землю. Цим повинен займатися замовник. Коли саме? Ще невідомо. А проводити громадські слухання немає сенсу, - заявила голова селищної ради. За її словами, жодних письмових скарг впродовж місяця вони не отримали. То ж громадські збори закінчилися швидко.

Тетяна Гончарук, сільський голова Білої Криниці:

 - Вже мене перевіряли всі органи Рівненської області і жодних претензій не було. Дякую за увагу.

Присутні на слуханнях депутати від Рівненської обласної ради дещо здивовані таким ходом подій. До того ж, про проведення громадських зборів їх офіційно не попередили, хоча останні надсилали відповідний запит.

Олег Осуховський, депутат Рівненської обласної ради, голова РОО ВО "Свобода":

- Сьогодні на громадські слухання прийшли одні депутати. І мене здивувало, що на минулій сесії запевняли, що заправки не буде. Але громадські слухання так і не відбулися.

І справді, ще на минулій сесії депутати селищної ради в один голос запевнили, що жодної заправки на території водогону не планують. Вони лише змінюють цільове призначення генплану. Під час громадських зборів вони спокійно обговорили умови будівництва нового об’єкту. Наразі від депутатів селищної ради залежить існування автозаправки біля водогону. Вони розглянуть це питання завтра на сесії.

Схожі статті