+380673870816 +380673870816

Без додаткових довідок та черг: на Рівненщині змінюють сферу соціальних послуг

Фото пресслужби РОДА

На Рівненщині з 1 лютого 2022 року стартував пілот Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.  

Про перші результати та подальшу реалізацію програмного комплексу сьогодні обговорили на селекторній нараді в Рівненській ОДА. Повідомляє пресслужба РОДА.

«За результатами перших днів пілоту в системах соціальної сфери було оформлено 15% заяв. Наразі працівники соціального захисту працюють паралельно у двох системах, як в ЄІССС, так і в старій системі. Тому результат у 15% - це старт, який будемо покращувати щоденно», - зауважила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська.

За інформацією Мінсоцполітики, впродовж чотирьох днів працівниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення двох областей, Рівненщини та Житомирщини, було оформлено 471 заяву на соціальні допомоги.  До нової системи було підключено 1074 нових користувачів та 207 нових адміністраторів.

Людмила Шатковська наголосила, що навантаження на фахівців, що надають соціальні послуги, збільшилось вдвічі, тому необхідно до роботи підключати ЦНАПи та продовжувати підключення користувачів у тергромадах. Перехід із пілоту на промислову версію повинен стати поступовим та плановим. Громадяни, як і раніше, в повному об’ємі повинні отримувати соціальні послуги. 

«Для громадян - це доступність і швидкість. Така єдина система допоможе  повністю відійти від паперових документів. Люди зможуть бачити та контролювати всю інформацію в особистому електронному кабінеті. Замість 1,5 місяці очікування соціальної допомоги її можна буде отримати за декілька днів», - розповіла Людмила Шатковська.

Наразі до ЄІССС вже включено 6 допомог:

  1. державна соціальна допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю;
  2. допомога на дітей одиноким матерям;
  3. допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  4. державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям;
  5. допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною
  6. допомога при усиновлені дитини.

До кінця року їх буде 34.

Нагадаємо, у 2021 році на соціальні виплати жителів Рівненщини було спрямовано понад 4 млд 300 млн гривень.

Схожі статті