+380673870816 +380673870816

Археологи поблизу швейної фабрики людських останків не знайшли

На території колишньої швейної фабрики, поховань людей розстріляних у 1941 році немає. До таких висновків дійшли археологи підприємства "Волинські старожитності". За їхньою допомогою звернулися підприємці, які викупили дану ділянку і були зобов’язані міською владою та депутатами Рівнеради провести археологічні дослідження. Нагадаємо місцеві активісти виступили проти будівництва на цій території будь-яких нових споруд, адже це могло нанести шкоду відображенню історичних подій років Великої Вітчизняної війни. 
     На думку істориків, у 1941 році на даній ділянці було розстріляно приблизно вісім сотень людей. Після 1946 року тут побудували клуб, медпункт та прохідну. Нещодавно ці будівлі придбали кілька інвесторів, які планують будівництво адміністративно-торгового центру, парковки для транспорту та проведення реконструкції приміщень швейної фабрики. Міська влада зобов’язала підприємців провести археологічні розкопки, щоб перевірити достовірність інформації про поховання тут розстріляних громадян. Така вимога не лише зупинила будівельні роботи, але і нанесла фінансові незручності для нових власників. 
     Археологи провели тут розкопки, в результаті яких знайдено декілька фрагментів кераміки 19-20 століть, кахлю, кахельної плитки, залізний цвях та дрібні тваринні кістки. Жодна знахідка історичної цінності немає. Втім представники археологічного підприємства на запитання журналістів – чому розкопки провели лише в одному місці пояснили це великою кількістю комунікацій.
     Чи праві історики та громадські активісти, які били на сполох проти будівництва, чи належно проводилися археологічні розкопки, за якими, до речі, спостерігали представники краєзнавчого музею, чиновники з управління культури та міський голова невідомо. Остаточні відповіді, сподіваємося отримати на 6 сесії Рівнеради.


110530_Rozkopku sferadesigner

Схожі статті