+380673870816 +380673870816

Зміни до Податкового кодексу принесуть підприємцям спрощення та полегшення

Підписаний Президентом України Закон № 4834-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм" значно полегшить діяльність суб’єктів малого та середнього бізнесу, запевняють у Державній податковій службі. Про це повідомив прес-центр Державної податкової служби.
    Зокрема, цим законом вносяться зміни до Податкового Кодексу, в результаті яких платник єдиного податку отримує змогу змінювати ставку оподаткування "на пониження", тоді як в первинному варіанті спрощеної системи дозволявся тільки перехід до вищої категорії.
    Крім того, адаптаційний період для підприємців подовжено – до кінця 2012 року до платників єдиного податку не застосовуватимуть жодних штрафних санкцій. Податкова служба рекомендує платникам використати цей час на глибинне вивчення особливостей спрощеної системи оподаткування, аби і в майбутньому до них не було претензій.
    Нарешті, згідно з прийнятими змінами, добровільна реєстрація платником ПДВ більше не передбачає дотримання спеціальних умов щодо розміру статутного капіталу або вартості активів у розмірі 300 тис. грн., необхідність здійснення поставки товарів / послуг платниками ПДВ протягом 12 календарних місяців в обсягах не менше 50% від оподатковуваних операцій. Крім того, скорочено терміни видачі свідоцтва платника ПДВ з 10 до 5 календарних днів.
    А ось себе податківці, навпаки, обмежили – нові процесуальні норми дещо зменшують повноваження ДПСУ під час проведення перевірок. Наприклад, згідно із змінами до законодавства, зауваження до акта перевірки платник податків може подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації, незалежно від того, яка податкова його перевіряла. Ця ж податкова і буде реагувати на зауваження платника. Ця норма спрощує процедуру оскарження акта перевірки, а також скорочує час, який на неї витрачає платник.

Схожі статті