+380673870816 +380673870816

Ягодинська митниця запрацювала у повноцінному режимі

На Волині введено в експлуатацію другу чергу реконструкції міжнародного автомобільного пункту пропуску "Ягодин". Урочисте відкриття відбулось за участю голів Державної митної служби України Ігоря Калєтніка, Державної прикордонної служби України Миколи Литвина та Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА.
    Як зазначив Борис Клімчук, відтепер митний перехід технологічно готовий до роботи у повноцінному режимі та адаптований до євростандартів. Відкриття автопереходу, це – шанс для розвитку нашого прикордонного регіону та залучення нових іноземних інвестицій. МАПП "Ягодин" розташований на відрізку Критського Коридору №3, який є найкоротшим шляхом між Києвом та Варшавою.
    У свою чергу, Ігор Калєтнік сказав, що необхідність будівництва другої черги цього митного переходу виникла із зростання товарообігу та товаропотоку як з України, так і в Україну. Зокрема, за його словами, за чотири місяці цього року товарообіг нашої держави з Польщею склав 2 мільярди гривень, а загалом з ЄС – 13 мільярдів гривень. Ріст становить 10%.
    Він також зазначив, що автоперехід "Ягодин" за добу пропускає 800 вантажівок, 3 тисяч легкових, 75 автобусів та оформляє 8,5 тисяч громадян, які перетинають державний кордон. Як наголосив голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин, впроваджені сучасні інноваційні технології на Ягодинській митниці, яка має найбільш пропускну спроможність на сухопутному кордоні України, сприятимуть розвитку економіки як прикордонної Волинської області, так і всієї України.
    Голова облдержадміністрації Борис Клімчук подякував Президенту та Прем’єр-міністру України за державну підтримку в розбудові Ягодинської митниці. У рамках Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу на розширення пункту пропуску спрямовано 97,1 мільйонів гривень.
    Довідково: Після реконструкції у пункті пропуску "Ягодин" діють 13 смуг руху для пасажирського і вантажного транспорту. Крім того, виділено окрему смугу руху для учасників та гостей Євро-2012, контроль на якій буде здійснюватися за принципом «єдиної зупинки» на території однієї з країн – України або Польщі.

Схожі статті