+380673870816 +380673870816

Вихованці кінологічного центру готуються до Євро-2012

     Хоч англійська мова, яку нині вивчають рівненські міліціонери, непосильна для вихованців кінологічного центру, але забезпечувати охорону громадського порядку у складі патрульно-постової служби вони завжди готові. На службових собак покладається велика відповідальність, адже участь, хоч і опосередковану, у Євро-2012 вони братимуть. Про це повідомив відділ зв’язків з громадськістю УМВС України в Рівненській області.

     У двадцяти німецьких вівчарок та однієї собаки породи спанієль – посилені тренування. Особливо у тих, хто спеціалізується на пошуках вибухівки та наркотиків. Як розповів начальник кінологічного центру при УМВС України в Рівненській області Василь Сутулець - готують вихованців до Євро-2012, які будуть задіяні до виявлення вибухівки та наркотиків у місцях великого скупчення людей.

     Тренують собак для пошуку вибухових речовин, вогнепальної зброї у ручному багажу, автомобілях тощо. Яких успіхів досягли на службі собаки, кінологи продемонстрували наочно. Інспектор центру зробив закладку імітаторами вибухівки та наркотиків. Вихованці взялися до роботи, яка увінчалася успіхом і зайняла всього лічені хвилини. У винагороду собаки отримали улюблену іграшку.

     За кожним кінологом у кінологічному центрі УМВС України в Рівненській області закріплений постійний вихованець. Підкоряються собаки виключно командам своїх господарів. Кожна із них має свою вузьку спеціалізацію - розшукову, патрульну або спеціальну.

     Як зазначив Василь Сутулець, із початку року за участю вихованців кінологічного центру працівникам міліції вдалася розкрити 54 злочини, скоєних на території Рівненщини. А от аби досягти таких результатів, працівникам кінологічного центру доводиться працювати із собаками з "пелюшок". Бо трапляється так, що для подальшої роботи можна обрати із чотирьох народжених щенят одного, а часом і з десяти – єдиного. Майбутнього фахівця визначають за характером, темпераментом, інтересом до гри, апортуванням. Працездатний вік у собак становить сім-вісім років, а потім їх відправляють на заслужений відпочинок. Деякі з них, що працювали за спеціальними та розшуковими напрямками, несуть службу під час патрулювання, а деяких забирають на охорону об’єктів.

Схожі статті