+380673870816 +380673870816

Відкрити власну справу в Україні стає дедалі важче (ВІДЕО)

Безкінечні черги перед кабінетами, десятки довідок та, звісно, що гроші, це далеко не весь перелік того, що потрібно аби стати підприємцем. Попри обіцянки можновладців про підтримку малого та середнього бізнесу, відкрити власну справу в Україні стає дедалі важче.

Тарас - підприємець. Раніше займався дрібною поліграфією, зараз перепрофілювався на виготовлення зовнішньої реклами.  Чоловік розповідає, щоб зареєструвати підприємство потрібно близько місяця часу. Та це лише початок довгого шляху до власної справи. 

Тарас, підприємець:

- Держава нічого доброго не робить для підприємця, вона тільки заважає йому функціонувати своїми різними перевірками, дозвільними системами, вона тільки створює корупційну водоверть.

Тарасу ще пощастило, не довелося мати справи з пожежниками та санепідемстанцією. Дозволи від них отримав власник приміщення, яке орендує Тарас. Та проблем все одно вистачає.

Тарас, підприємець:

- Для того, аби мені поставити новий ПК, комп’ютер, мені потрібно його нормально підготувати, для цього мені потрібно дизайнерські програми, дизайнера. А як мені це зробити,  якщо нормальний пакет програм, встановити для функціонування потрібно 2 з половиною, а то й 3 тисячі доларів. При сучасному курсі це просто не можливо. В такий глухий кут заганяє людей ця дозвільна система.

Неабияк підприємців обурюють недобросовісні податківці. Наприклад, за прогріх наполегливо пропонують передплатити спеціалізоване видання. 

Тарас, підприємець:

- Проблема в тому, що 50 відсотків всіх податків, створені таким чином, що вони підприємця заганяють в корупційну складову, легенди ходять про цей «Податковий вісник». Колись «Податковий вісник» - це була норма, тобто кожен підприємець мав передплатити податковий вісник і відповідно тоді йому всі гріхи в податковій прощалися.

Чи зміниться щось на краще  - пан Тарас оптимістично у це вірить та додає, аби заробити хоч якісь гроші для дрібного підприємця, потрібно не лише багато працювати. Не менш важливо, аби держава сприяла, а не заважала. 

Схожі статті