+380673870816 +380673870816

Від чого загинула риба у річці Устя?

Влада заворушилася. Нарешті рибу, яка масово гинула в річці Устя впродовж останніх шести днів, прибрали з берегів та порушили кримінальну справу проти службових осіб комунального підприємства "Рівненський міський трест зеленого господарства" за недбале виконання своїх обов'язків.

Натомість, хто винен у самому факті одночасної і масової загибелі різних видів риби та як надалі вберегти підводний світ єдиної в місті річки Усті від подібних ситуацій, сьогодні на місці з'ясовували члени комісії з питань екології, природокористування та охорони навколишнього середовища Рівненської обласної ради спільно з представниками контролюючих служб.

Ще з минулої п'ятниці рівняни спостерігали картину плаваючої на воді та викинутої на берег мертвої риби. Реагувати на таку надзвичайну ситуацію відповідні органи почали не відразу. До того  часу риба розкладалася, створюючи жахливий сморід. Офіційна версія місцевих ветеринарів причини мору риби – задуха.

Микола Мельник, головний спеціаліст головного управління ветеринарної медицини в Рівненській області:

- якщо дивитися по даних обстеження риби як живої, так і мертвої ( блідість жабр, блідість біля коренів плавників, блідість шкіри під лускою, блідість жабрових дуг), вказує на відсутність киснюі. Саме при нестачі кисню почався мор риби.

Проте, деякі члени екологічної виїзної комісії з таким висновком не зовсім погоджуються. Депутат обласної ради Олег Осуховський вважає дивним таке твердження. Адже риба різних видів перебувала одночасно в одному місці, а це вже підозріло, бо ж  із зоології відомо, що між  певними видами риб існують відмінності як за фізіологією, такі за способом життя. Можливим, на думку депутата, є варіант викиду в річку нечистот.

Олег Осуховський, депутат обласної ради, голова РОО ВО "Свобода":

- я думаю, що це з боку служб та влади іде замилювання ока для мешканців міста Рівного, що ніби це киснева недостатність. Але насправді, ще раз повторюся, потрібно провести незалежну експертизу, щоб вона розставила всі крапки над «І». Власне ми сьогодні будемо цю експертизу ініціювати.

За даними перевірки води, санстанція теж прийшла до висновку, що риба задихнулася, адже не виявила у водоймі жодних слідів зараження та викидів шкідливих речовин. Як нам стало відомо, наразі відкрито більший випуск води із озера в Устю, аби стабілізувати ситуацію. А от ідея повного очищення річки, на жаль, не знайшла підтримки. Адже на таку очистку Усті у чиновників немає коштів, а часткова - не дасть бажаного результату. Проте, як зазначив голова екологічної комісії, потрібно вжити необхідних заходів, щоб риба в Усті більше  не гинула.

Володимир Грицайчук, голова екологічної комісії:

- є спеціальні програми, про які ми сьогодні теж говорили. Потрібно їх переглянути і необхідно зробити все можливе, щоб ця ситуація у майбутньому не повторилася.

Виїзна комісія ухвалила рекомендації до Рівненської обласної ради щодо проведення незалежної екологічної експертизи на предмет з'ясування причини масової загибелі риби у міській річці, загальною кількістю дванадцят тисяч. Члени комісії, які підтримали такі рекомендації переконані, що така експертиза покаже справжню причину масової гибелі риби та наскільки ретельно проводилися всі дослідження.


110617_Ruba sferadesigner

Схожі статті