+380673870816 +380673870816

В Україні створять електронні реєстри загиблих та їхніх поховань

На першому засіданні в новому складі Державна міжвідомча комісія з питань увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій окреслила план заходів на поточний рік. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
    У липні планують приділити увагу увічненню пам’яті загиблих на території Київської області. У вересні – провести виїзне розширене засідання на Дніпропетровщині, для голів та секретарів регіональних комісій з питань увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій. Є намір організувати чотири виїзних наради у Львові, Київській області, Харкові та Одесі, а також підготуватися до відзначення 70-ї річниці Корюківської трагедії.
    Відповідно до Указу Президента про відзначення 70-ї роковини Корюківської трагедії планується пошук, ексгумація та перепоховання її жертв, більшість могил яких досі є невідомими. Проектом плану заходів щодо виконання у 2012 році бюджетної програми "Пошук і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій" на ці заходи передбачено 250 тисяч гривень. Проте поки що ні документів на земельну ділянку для спорудження Меморіалу, ні самого його проекту немає. Для вирішення цього питання Комісія організовує в Корюківці виїзну нараду за участі органів місцевого самоврядування. 
    Ще одне нагальне завдання, яке зобов’язалася виконати Комісія, – створити електронний реєстр жертв воєн та політичних репресій, а також реєстр їхніх поховань, як на території України, так і за її межами. З цією метою заплановано провести в липні цього року науково-практичну конференцію, залучивши до її роботи відповідних фахівців, зокрема – співробітників Державної архівної служби України.
    Серед не менш важливих завдань, які постають перед Комісією, – виконання міжнародних зобов’язань України у галузі пошуково-меморіальної роботи. Одним із важливих напрямів роботи має бути плідна співпраця з громадськими пошуковими організаціями, оскільки переважно саме вони здійснюють практичний пошук загиблих. Окрім того, більш тісною має стати співпраця Комісії з Державною архівною службою, Національною академією наук України та Українським інститутом національної пам’яті.
    Всього за бюджетною програмою "Пошук і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій" держбюджетом у 2012 передбачене фінансування обсягом 2 мільйони гривень. Половина цих коштів спрямовується на пошук, перепоховання, благоустрій та утримання місць поховання жертв війни і політичних репресій. Решта – на виконання міжнародних зобов’язань України та ведення державного обліку поховань. Члени Комісії схвалили запропонований розподіл асигнувань видатків.

Схожі статті