+380673870816 +380673870816

Устя у мертвій рибі

Ця інформація облетіла все місто минулого тижня. Мешканці прилеглих будинків обурені, адже за декілька днів ситуація не змінилася і та ж таки риба продовжує гнити на березі річки, а окремі її види спливли плавниками доверху на середині водойми. Версії такого лиха називають різні. Однак, наразі, достовірна причина загибелі насьогодні не відома. 

Рівнянка:

- спочатку подумали, що там щось впало на річку. Але побачили, що з однієї і з другої сторони дуже багато риб. Все спишуть, що з городів травлять. А насправді так і є. Траванули. 

Минулої п’ятниці до голови постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку в Рівнераді Олександра Лащука, почали надходити телефонні дзвінки від стурбованих мешканців, будинки яких знаходяться поблизу річки Устя. Вони повідомили, що у водоймі відбувається масовий мор риби.

Олександр Лащук, керівник фракції ВО "Свобода" у Рівненській міській раді:

- ми звернулися до екологів щоб пояснили. Офіційна версія наскільки мені відомо - тій рибі не вистачило кисню, відповідно перепади температури призвели до термоудару.

За словами Олександра Лащука існують і неофіційні версії - думки рибалок та мешканців прилеглих будинків. Зокрема, причиною загибелі риби дехто з них не на камеру називає витоки з каналізаційної насосної станції, яка знаходиться неподалік, також має місце версія витоків хімічних реактивів з приміщення хімчистки.

Називають й інші – витоки нечистот з приватних будинків, у яких з незрозумілих причин їх власники не передбачили облаштування септиків. Проте, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому Василь Росовський вважає, що причина загибелі риби – задуха.

Василь Росовський, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому:

- вчора на місце події виїжджали представники екологічної інспекції, ветеринарної служби, рибохорони. Дійшли до висновку, що масова загибель риби спричинена через задуху.

Окрім того, Василь Росовський наголосив, що на березі та у воді річки Устя фахівці зібрали мертву рибу.

Василь Росовський, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому:

- я був на річці і збиралася риба трестом зеленого господарства. Також був заступник житлово-комунального господарства.

Анна Махно, журналістка:

- нас запевнили, що на березі та у воді річки Устя, немає більше мертвої риби. Проте, картина, яку ми спостерігаємо говорить сама за себе.

У свою чергу, як повідомив завідувач відділення комунальної гігієни міської санепідемстанції Олексій Гудаков, щодо проведення лабораторних досліджень води у річці Устя, то до нього звернулися 14 червня після шістнадцятої години. 

Дізнатися ж результати експертизи у відділенні міжрегіональної ветеринарної лабораторії попри всі намагання нашої знімальної групи не вдалося. Тож залишається сподіватися, що ситуація, яка склалася не зашкодить здоров’ю мешканців міста. Натомість, як стало відомо, депутат Олександр Лащук вважає,  за доцільне створити міжвідомчу комісію і провести незалежне дослідження на предмет хімічного і бактеріологічного забруднення води у єдиній місцевій річці Устя.


110615_Ruba2 sferadesigner

Схожі статті