+380673870816 +380673870816

У Рівному політики та громадські активісти вирішували "долю" української землі

Першого грудня, у день, коли двадцять років тому український народ загальнодержавним референдумом виявив своє бажання жити у незалежній країні, у Рівному за круглим столом зібралися чиновники, політики, громадські активісти та журналісти, аби обговорити долю української землі. У нашій країні уже проходить третій етап обговорення земельної реформи, яка затягнулася на ціле двадцятиріччя. 

Уже двадцять років різні уряди не можуть вирішити модель земельних відносини в Україні. Останнім часом найбільшого резонансу набрали розмови про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Втім, в управлінні Держкомзему нашої області запевнили, що говорити кардинально про такі речі не варто. Чиновники досі приглядаються до можливих варіантів вирішення ситуації, влаштовують подібні обговорення та вносять правки у законопроект. 

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник Рівненського обласного управління Держкомзему:

- Як бачите, я навіть не вживаю слово продаж, оренда, а взагалі обіг землі. Наведу приклад, у нас в області майже 50 відсотків паїв не обробляються, вони не зовсім є родючими, їх ніхто не хоче обробляти. 60 відсотків паїв належать пенсіонерам, які не можуть обробляти цю землю, тому треба щось змінити. Але моя думка, як спеціаліста Держкомзему, не можна знімати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення поки не буде створена система державного кадастру.

На Рівненщині до державного кадастру внесено 41 відсоток земель і попереду ще чимало роботи. У Комітеті опору диктатурі запевнили, що мораторій скасовувати не можна.  

Олександр Лащук, координатор обласного Комітету опору диктатурі:

- Ми розуміємо, що в той момент, коли розпочнуть продавати землю, буде кінець для нашої державності, бо прийде капітал. Він не буде дивитися ні на людей, ні на землю. Я боюся, що ця земельна реформа може призвести до новітньої Гайдамаччини.

Серед присутніх на круглому столі було чимало політиків та громадських активістів. Останні наголосили, що Україна має вступити у ринкові відносини і в земельних питаннях. Втім, у жодному разі сюди не мають допускатися іноземці та крупні монополісти.

Олексій Горецький, голова Комітету виборців України в Рівненській області:

- Не можуть бути власниками або орендарями іноземці. Це ті речі, які не дискутуються. Друге питання, чи надавати право продавати землю сільськогосподарського призначення юридичним особам. Це дискусійна норма. Тут важко сказати, бо є свої позитиви і негативи.

Доречно ставити обмеження на те, скільки земельних ділянок може купити юридична особа. Але все це краще зробити після того, як в Україні пройде повна, так звана інвентаризація, коли чітко сформують державний кадастр. В цьому і вся затримка двадцятирічної земельної реформи.

Схожі статті