У Рівненському краєзнавчому музеї відбулася "Виставка однієї вулиці"
Рівнянам розказали про одну із найстаріших вулиць міста
Вже третій рік поспіль у Рівненському краєзнавчому музеї проходить "виставка однієї вулиці". Цього річ експозицію проекту присвятили одній із найстаріших вулиць міста, що носить назву 16-го липня. Тому символічно, що дата презентації співпала і з назвою вулиці.
Вулиця 16 липня – це маленький Мантхетен у самому серці Рівного. Сьогодні тут розташовані офіси багатьох фірм та підприємств, державні установи, заклади торгівлі та харчування. Проте, за словами Марії Каманіної, ще 20 років тому все було зовсім по-іншому.
Марія Каманіна, рівнянка:
-Такої вулиці взагалі в місті не було. Вона була чистесенька та тиха. Це була не вулиця, а рай Божий, а зараз, звичайно, можна сказати, навпаки.
За свою історію вулиця перейменовувалась сім разів. Все починалося з Директорської та Фольварочної, проте в січні 1991 року на честь прийняття Українським парламентом Декларації про незалежність нашої держави вона отримала нову назву - 16 липня. Музейники стверджують, вулиця протягом століть була місцем, де відбувалося багато подій, тому сьогодні знати її історію вкрай важливо.
Галина Данильчук, організатор виставки:
-Стартувала наша вулиця в життя ще в першій половині 19 століття. Далі на вулиці, яка знаходиться в центрі міста, а саме на розі біля Свято воскресенського собору , була поставлена колона Божої матері, яку зруйнували у 1952 році та знову поставили на своє місце, тобто це теж велика святиня міста і початок цієї вулиці.
Галина Данильчук каже, в експозиції представлені десятки фотографій та унікальні документи, що розповідають про старі будинки вулиці і установи, які в них розміщувались у різні роки. Додає, матеріали виставки повідають також і про відомих мешканців вулиці. Серед яких і фотомитець - Олександр Харват, який сьогодні поділився своїми дитячими спогадами пов’язаними з цієї місцевістю
Олександр Харват, фотохудожник:
-Вулиця, пам’ятаю, носила назву Комуністична. Перші спогади, коли я з мамою їхав у художню школу. Художня школа знаходилася саме на цій вулиці, там де зараз обласний воєнкомат. Таких яскравих спогадів немає, але пам’ятаю, що я коли йшов здавати екзамен дуже хвилювався.
Наступного року музейники планують розповісти історію вулиці Соборна. Стверджують, виставка – це лише початок пошуків і знахідок, які з часом переростуть у цікавий музей нашого міста.