У Рівненській міській центральній лікарні встановлено нову централізовану кисневу установку
Вже незабаром у Рівненській міській центральній лікарні запрацює новий ангіограф
Нещодавно міський голова Володимир Хомко завітав до Рівненської міської лікарні. Тут йому показали відремонтоване кардіологічне відділення та новостворене відділення аритмії, ангіограф, який нещодавно привезли з Польщі та сучасне лабораторне обладнання для дослідження крові на різноманітні хвороби.
Рідкий кисень,що необхідний для пацієнтів Рівненської міської лікарні віднедавна почав зберігатися в одній ємкості на подвір’ї та централізовано надходити по мідним трубкам до кожного відділення. Раніше ж балони з ним розміщувалися окремо по відділеннях. Про необхідність подібних змін,керівництво закладу замислилось після трагедії,котра сталася в Луганську у 2010 році. Тоді в місцевій лікарні від вибуху кисневого балону загинуло 16 чоловік. Подібна ж киснева станція,не лише є безпечнішою а й економічною.
Геннадій Корольов, головний енергетик Рівненської міської лікарні:
- Якщо закупляти цей рідкий кисень по 230 балонів то економія в місяць виходить 3 тисячі. Якщо на рік то це приблизно 39 тисяч.
Показали міському голові і відремонтоване кардіологічне відділення разом із ним і новостворене відділення аритмії. За півтора року в нього вклали 400 тисяч гривень. Облаштували сім палат. За рік із аритмією тут лікують близько семи сотень пацієнтів.Вже скоро запрацює і новий ангіограм,котрий привезли з Польщі.Обладнання хоча і не зовсім нове,проте дололі потужне в порівнянні зі старим апаратом,котрий вже прослугував чимало років.
Євгеній Кучерук, головний лікар Рівненської центральної міської лікарні:
- Ми зараз ставимо новий ангіограф на якому будемо робити операції відповідні. Ми їх раніше вже проводили,але колишній ангіораф був застарілим. Таким чином ми маємо надію,що значно покращимо життя людей із захворюванням серця.
Пишаються у рівненській міській центральній лікарні і відділенням клінічної лабораторної діагностики. Тут для пацієнтів проводять аналізи гормонів щитовидної залози, онкопростати, первинного рак печінки ,різних форм гепатитів та чимало інших тестів. Сучасне обладнання дає змогу отримувати результати в день здачі аналізів,навіть попри чималу кількість пацієнтів.
Галина Луцик, завідуючий відділенням клінічної лабораторної діагностики:
- До нас кожного дня звертається приблизно 100 чоловік. І кожний з них як правило замовляє по 5-10 тестів. Адже в нас перелік аналізів доволі великий.
Загалом побаченим у міський лікарні Володимир Хомко,залишився цілком задоволеним. Адже для її розвитку міська влада в свою чергу теж докладає зусиль,кожний рік виділяючи з бюджету майже сто тисяч гривень. Ці кошти переважно йдуть на ремонти відділень. А от невдоволений міський голова з приводу дуже низьких зарплат медиків.
Володимир Хомко, міський голова Рівного:
- Це абсурд, коли медсестра отримує вдвічі менше ніж двірник в водоканалі. Це державний оклад і не я його встановлюю. Але разом з тим,це абсурд,адже це зовсім дві різні професії. Якщо держава не виправить це становище,то будуть хороші спеціалісти тікати закордон. Це необхідно виправляти. Бо якщо ми хочемо мати хороше медичне обслуговування,то воно не може коштувати три копійки .
На проблеми медичної галузі,лікарі міському голові не скаржилися. Натомість їх обурює людське невігластво. Адже нещодавно їм довелося рятувати життя пацієнта на операційному столі не лише оперативним втручанням а й відганяючи зловмисників,котрі намагалися вкрасти вже вище згадані мідні трубки,по яких йде кисень прямо в операційну.