Рівненський будинок офіцерів ліквідують?
Кому заважає Рівненський будинок офіцерів?
Рівненський будинок офіцерів, який функціонує з 1945 року і впродовж багатьох років є місцем знайомств, спілкування та дозвілля молоді Міністерство оборони України хоче ліквідувати вже до кінця цього року. Окрім музею Бойової слави 13 армійського корпусу під розформування потрапить і з десяток гуртків, у яких займається молодь. На захист військово-культурного закладу нині вступилися його працівники, які запевняють, що боротимуться до останнього.
Цьогоріч Міністерство оборони України винесло директиви щодо розформування та ліквідації будинків офіцерів у 5-ти областях. Однією із них стала І Рівненська. Будинок офіцерів складається із п’яти приміщень,одне з яких займає унікальний на Рівненщині та Волині - Музей бойової слави. До якого вже багато років з освітньою метою приходить молодь та дізнається про минуле нашої країни.
Петро Шемейко, голова Рівненської міської організації захисту сімей загиблих, померлих, інвалідів та ветеранів локальних конфліктів :
-Забили ми тривогу, коли дізнались, що ця сторінка історії припинить своє існування. Як це може бути? Для чого тоді ми? Хто передаватиме прийдешньому поколінню усю історію?Хіба можна за одним рішенням чиновника якогось припинити цю роботу.
Аби вберегти Рівненський будинок офіцерів працівники установи разом із спілками та об’єднаннями ветеранів, міськими та обласними організаціями писали листи до Президента України, Верховної ради, Кабінету Міністрів та Міністерства оборони України.
Олег Гуменюк, голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів:
-Заклади культури і те що необхідно робити з позиції виховної роботи закриваються, а такі «питєйні» заклади і аптеки , і супермаркети з’являються. Ми це питання відстояли і є відповіді, що дане приміщення буде використовуватися як заклади культосвітнього напряму і музей буде збережено.
Також, Олег Гуменюк, запевняє, що музей потрібно не лише зберегти, а й розширити. А може навіть і перетворити його на Музей військової історії Рівненщини. Якщо ж Міністерство оборони України не змінить свого рішення і все ж таки відбудеться ліквідація Рівненського будинку офіцерів, то роботу втратить 22 людини. А більш ніж 120 дітей, які займаються у гуртках просто тинятимуться вулицями.
Оксана Смолярчук, працівник Збройних сил України, інструктор культурно-освітньої установи Рівненського будинку офіцерів:
-В даний момент у нас 10 гуртків: це і швейний гурток, і танцювальний, і наша гордість гурток скелелазіння, музичний, іноземної мови. Тут займаються багато дітей і частина з них це - діти працівників Збройних сил України.
Ольга Ящук займається скелелазінням у Рівненському будинку офіцерів вже понад 5 років. Дівчина бідкається і не знає, що буде, якщо їхній гурток також розформують.
Ольга Ящук, скелелазка:
-Якщо закриється взагалі ця секція, я не знаю що буде робити, адже інших варіантів, де займатись немає. Пропозицій, куди нам діватись, ще не надходило, можливо ще щось запропонують.
Юний скелелаз Євгеній, хоч і займається цим видом спорту відносно не довго, втім вже достеменно знає, що йому він дає.
Євгеній Смолярчук, скелелаз:
-Мені подобається у цьому виді спорту, те, що качаєш м’язи.
Що буде із Рівненським будинком офіцерів нині 100 відсотково незнає ніхто. Втім у одному із листів відповідей від Міноборони зазначалося, що є ймовірність його перенесення у інше місце. Відтак, деякі захисники споруди допускають, що ліквідація Будинку офіцерів – це аж ніяк не наслідок скорочення Збройних сил, а просто вдалий варіант у центрі міста побудувати щось на зразок розважального чи торгового закладу.