+380673870816 +380673870816

Рівненщина в лідерах за темпами оформлення та видачі документів на землю

Рівненщина в лідерах за темпами оформлення та видачі документів на землю. Станом на перше січня 2012 року в області видано понад 500 тисяч державних актів на право власності та право постійного користування землею. Про підсумки роботи землевпорядної служби на Рівненщині за 2011 рік звітувалася начальник Головного управління Держкомзему у Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко. 

На Рівненщині досі не скінчилася реорганізація територіальних органів Держкомзему, недостатнім є фінансування проведення робіт з охорони земель, розмежування земель державної та комунальної власності. Проте, тішить той факт, що у бюджеті на 2012 рік на земельні питання передбачено коштів в 28 разів більше ніж минулоріч. Вже у 2012 році 200 мільйонів планують виділити на безоплатну приватизацію земель, проте її отримають лише громадяни пільгових категорій – пенсіонери, багатодітні сім’ї, інваліди.

Попри труднощі, саме Рівненське управління Держкомзему стало одним з небагатьох в Україні, чию роботу позитивно оцінило Головне Державне агентство за професіоналізм та динамічний ріст показників. Зокрема у 2011 році від використання земельних ресурсів до державного та місцевих бюджетів надійшло понад 130 мільйонів гривень, а це на 12 мільйонів більше ніж торік. Начальник Головного управління Держкомзему у Рівненській області розповіла, що посприяли цьому і зміни у Бюджетному кодексі, і співпраця з органами місцевого самоврядування.

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник Головного управління Держкомзему у Рівненській області:

- Протягом року у нас відбулося шість зустрічей із сільськими головами. Ми розповіли як ефективно використовувати земельні ресурси, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету. У цьому році у 5 разів більше було виділено коштів з місцевих бюджетів на використання реформи. Це становить 3,6 мільйона гривень.

У 2011 році на Рівненщині здійснено повторну грошову оцінку земель, яка збільшила наповнення місцевих бюджетів майже вдвічі. Також протягом минулого року територіальні управління Держкомзему займалися формуванням земельного кадастру. 60% осіб, за рішенням органів місцевого самоврядування, отримали дозвіл на оформлення правовстановлюючих документів, протягом року 13% оформили їх. Що ж стосується права власності на паї, то Світлана Богатирчук-Кривко звернулася до спадкоємців, які ще не переоформили їх на себе, обов’язково зробити це, аби не втратити спадок внаслідок державної інвентаризації. 

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник Головного управління Держкомзему у Рівненській області:

- 20 років тому розпочалося паювання, багато власників паїв померли, вони пенсійного віку. Спадкоємцям треба з’явитися в районні управліннях Держкомзему.

Попит на оренду паїв нині все ще знаходиться на низькому рівні, лише 41 % земель у нашій області орендується. На такий показник найбільш впливає вартість орендної плати в часи кризи та несприятливі для ведення господарства землі північних районів. Проте, якщо власники паїв все ж заключають орендні договори, то спеціалісти радять їм бути уважними, щоб не стати ошуканими. Адже новий законопроект в Україні передбачає і нові форми передачі своєї землі у користування.

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник Головного управління Держкомзему у Рівненській області:

- Аналізуючи звернення до головного управління, громадяни вважають, що їх обманюють при укладанні таких договорів. Ми будемо їх консультувати, щоб власники паїв отримали за ту землю належну плату.

Що ж стосується контролю за провадженням господарської діяльності суб’єктами господарювання, то протягом 2011 року обласне управління Держкомзему провело 23 перевірки. За їх результатом шістьом суб’єктам анулювали ліцензії на виконання землевпорядних та землеоцінюючих робіт.


120117_Zemlya по sferadesigner

Схожі статті