+380673870816 +380673870816

Простір інтеграції стане центром ефективної допомоги тим, хто постраждав від війни

У Рівному представили проєкт Простору інтеграції для внутрішньо переміщених осіб. Зараз в приміщенні, ведуться ремонтні роботи, а його відкриття заплановане на осінь.

Простір інтеграції створюється для переселенців та постраждалих внаслідок війни, які приїхали до Рівного з інших регіонів, щоб швидко та зручно адаптуватися. Це буде хаб з багатофункціональними сервісами, де громадяни зможуть отримати юридичні та психологічні консультації, соціальну чи гуманітарну допомогу, професійні поради з питань пошуку роботи і працевлаштування, релокації бізнесу чи відкриття власної справи, консультації з інших питань.

“Простір стане місцем максимальної допомоги вимушено переміщеним особам та швидкої соціальної адаптації на Рівненщині. Працівники національної сервісної служби прийматимуть громадян, надаватимуть консультації, у разі потреби, переадресовуватимуть їх до місць компактного проживання чи громадських організацій, для отримання допомоги,” - розповів Юрій Лазаревич, голова правління благодійної організації «100 відсотків життя Рівне».

Площа приміщень, у яких буде зроблено ремонт – 329,3 м2. Вартість робіт – 5 823 968 грн. Гроші виділив Гуманітарний фонд для України / UHF. Працюватиме за адресою - вулиця Словацького, 3А.

Крім того, Простір стане місцем співпраці та взаємодії місцевих громадських організацій, волонтерів та влади. На його базі буде створено коворкінг, який громадські організації, зможуть використовувати для роботи. Будуть зали, в яких проводитимуть заходи для внутрішньо переміщених осіб та громадських організацій. Також передбачена можливість проживання до 2 діб за нагальної потреби.

Як повідомила Людмила Шатковська, заступниця голови Рівненської ОДА, на кінець травня 2023 року, через повномасштабну війну в Україні, Рівненська область прийняла 86 350 осіб, з них 53 056 особи залишилися проживати на невизначений термін.

Довідково: Проєкт «Створення рецепції евакуації з багатофункціональними сервісами» реалізує БО «Мережа 100 відсотків життя» в партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією та Кластером із питань управління та координації місцями компактного проживання внутрішньо переміщених осіб (СССМ Кластер), за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», ГО «Агенції сталого розвитку міста», ГО «ЦЕНТРУ ІНТЕГРАЦІЇ», РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та ГУ Національної соціальної сервісної служби в Рівненській області.

Схожі статті