+380673870816 +380673870816

Прокурори Рівненщини скерували до судів 20 кримінальних справ у сфері екології

Проблема охорони навколишнього природного середовища залишається для органів прокуратури Рівненщини однією з актуальних. Найбільшу увагу прокуратура зосереджує на таких пріоритетних напрямах як додержання законодавства у сфері охорони вод, лісу, надр, атмосферного повітря, тваринного світу, природно-заповідного фонду, поводження з відходами та небезпечними речовинами. 
     За результатами проведених у 2011 році перевірок у всіх перелічених сферах виявлено злочини і правопорушення як в діяльності контролюючих органів, так і в діяльності суб’єктів господарювання. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
     Так, прокурори Гощанського району та Дубенський міжрайонний порушили кримінальні справи за фактами незаконного водокористування, яким державі заподіяно більше півмільйона збитків. У Гощанському районі місцеве СВК без спеціального дозволу видобуло 10965 м. куб. підземної прісної води, а в Дубенському районні дії службових осіб комунального підприємства призвели до незаконного забору близько 2000 м. куб води з підземних джерел. Стягнення збитків вирішується в судовому порядку.
     Прокурорськими перевірками також виявлені порушення в сфері охорони рослинного світу - незаконні порубки дерев на території міста Рівне, в лісах області, на об’єктах природно-заповідного фонду. За цими фактами порушено 8 кримінальних справ, всі вони скеровані до суду. Такими злочинами заподіяно майже 200 тисяч гривень збитків, з яких відшкодовано 141 тисяча гривень, інша сума стягується в судовому порядку.
     Рівненський міжрайонний природоохоронний прокурор встановив, що ПАТ "Рівнесільмаш" здійснювало викиди в атмосферне повітря без відповідного дозволу, чим заподіяно державі збитки на суму 58 тисяч гривень. Кримінальна справа за цим фактом розглянута судом - заступник голови правління визнав свою вину та з метою правомірної діяльності підприємства виробив необхідні дозвільні документи. Постановою суду вказана особа звільнена від кримінальної відповідальності, у зв’язку зі зміною обстановки (ст.48 Кримінального кодексу України).
     Всього, за результатами правозахисної діяльності у сфері екології органи прокуратури Рівненщини у минулому році порушили та скерували до судів 20 кримінальних справ. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 579 посадових осіб, у тому числі 463 посадовців органів державного контролю, до бюджету відшкодовано майже 1 мільйон гривень обов’язкових платежів та збитків, завданих порушенням природоохоронного законодавства, в тому числі 441тисяча гривень плати за надра.

Схожі статті